Nowy sezon z Radiem LUZ – ramówka jesień/zima

Autor: Michał Rypel

Niektórzy z pewnością uronili łzę za odchodzącym latem — całkowicie rozumiemy, bo i nam ostatni sezon przypadł do gustu. Za nami wakacje pełne muzycznych odkryć, sportowych emocji i wielu kulturalnych doznań. Na 91.6 fm pojawiali się interesujący goście reprezentujący lokalne inicjatywy, a nasi reporterzy odwiedzali i relacjonowali specjalnie dla Was miejskie wydarzenia z najwyższej półki i, generalnie, trzymali rękę na pulsie Wrocławia i świata akademickiego. Dzięki, że byliście z nami! Ale spokojnie — nie zwalniamy tempa.

Przede wszystkim stawiamy na najświeższe informacje. Te, od października, podajemy jeszcze częściej! Redakcja Informacyjna i Sportowa prezentują wydania wiadomości już od 7:00 do 10:00 i od 15:00 do 18:00. Bądźcie na bieżąco razem z Radiem LUZ.

Codziennie rano od poniedziałku do piątku rozpoczynamy dzień z Grą Wstępną (7-9), czyli idealnym rozruchem dla tych, którzy cenią sobie dynamiczne i pozytywne poranki. Zaraz potem Audiostarter (9-11), czyli dwie godziny z najlepszą muzyką w duchu aktywnego, energetycznego przedpołudnia. Kolejny punkt programu to szansa dla wszystkich głodnych sztuki w najróżniejszych odsłonach. O nich usłyszycie w Pełnej Kulturze (11-13). Wczesne popołudnie to czas na relaks z naszą muzyczną selekcją i Artystą Tygodnia. Po zajęciach czy po pracy warto nadrobić to, co wydarzyło się we Wrocławiu, w Polsce i na Świecie. Niezbędnych informacji podanych w najbardziej przyjemnej formie szukajcie w Magazynie Popołudniowym (15-17).

Od pon. do pt. między godz. 17 a 18 w nowej ramówce znajdziecie pasma publicystyczne i akademickie. W poniedziałek wyposażcie się w wiedzę o rynku razem z 3 grosze o ekonomii. Dzień później, razem z Technologicznie zostańcie ekspertami z zakresu nowych wynalazków i gadżetów. W środowym Ściśle mówiąc posłuchajcie o naukowych teoriach, najnowszych badaniach i przełomowych odkryciach, które zawrócą wam w głowie. Czwartkowe popołudnie poświęcamy zagranicy, z której prasę analizować będą prowadzący LUZpapers. Na koniec prawdziwy rarytas — najstarsza audycja w LUZie poświęcona sportom motorowym, znana jako Odcinek specjalny

W tygodniu, wieczorem na 91.6 fm usłyszycie Ultradźwięki, czyli kopalnię wiedzy muzycznej, inspirujące poszukiwania gatunkowe oraz relacje z najciekawszych eventów w Polsce i nie tylko.

Przygotowaliśmy także nowości wśród audycji autorskich. I tak, do wieczornych spotkań dołączyły piątkowa Straż przednia Wojtka Klicha (22-23) o muzyce awangardowej i sobotnia Wyydma (21-22 co dwa tygodnie na zmianę z B4), czyli winylowa  selekcja Michała Zakrzewskiego. Nie odpuszczamy także tematu wybierania najlepszych numerów. Stąd niedzielny Przegląd Hitów, w ramach którego głosujecie na ulubione utwory i współtworzycie z nami brzmienie programu.