Przed·Pokój H13, czyli przestrzeń dla Przedmieścia Oławskiego

Autor: Michał Rypel

Odczarowywanie "Trójkąta" i całego Przedmieścia Oławskiego we Wrocławiu trwa w najlepsze. Działacze i mieszkańcy stale przypominają, jak wiele ciekawych inicjatyw ma miejsce właśnie w tej części miasta. Wystarczy wspomnieć choćby takie wydarzenie, jak Dzień Trójkąta, pokazujące wielowymiarowość i wyjątkowy charakter osiedla. Pomysłów i rąk do pracy nie brakuje, stąd narodził się pomysł stworzenia przestrzeni dla wszystkich, chcących działać na rzecz Przedmieścia – Przed·Pokój H13

Miejsce to powstało z myślą o organizacjach pozarządowych, ale także wszystkich tych, którym w głowach kiełkują pomysły na uprzyjemnienie życia innym mieszkańcom Przedmieścia Oławskiego. Twórcy zapraszają nie tylko doświadczonych działaczy, ale także tych, którzy startują dopiero z pierwszymi inicjatywami.

Można powiedzieć, że jest to coś w rodzaju przestrzeni typu coworking, gdzie znajdzie się miejsce dla pracy indywidualnej  i zespołowej. Przy ul. Hercena 13 z pewnością nie brakuje miejsca, a znajdą się i ludzie, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą. Zaczynasz? W H13 możesz liczyć na konsultacje, pomoc w sferze promocji i porady dot. aplikowania o środki na finansowanie pomysłów.

Więcej o Przed·Pokoju H13 opowiedziała na naszej antenie Małgorzata Braszka z Wrocławskiej Rewitalizacji. Rozmawiał Józef Poznar.