Polecamy: festiwalowy koniec września z Radiem LUZ [24-30 września]

Autor: Michał Rypel

Koniec września we Wrocławiu upływa pod znakiem festiwali. W przestrzeni Nowych Horyzontów, Recepcji i DCF-u gości w tym tygodniu Miasto Movie — interdyscyplinarne wydarzenie skupione wokół tematu Ulicy. Radio Luz zaprasza nie tylko do sal kinowych, ale też na muzyczne afterparty przy ulicy Ruskiej. Nasi reprezentanci przejmą decki w piątek. "Rap po godzinach" zaserwują wam Baby Meelo, Whyba, Lucca Cipriano, Sebek Rogalski i Szymon Baczyński.

Pełnego programu i wejściówek szukajcie na miastomovie.pl – a my syłyszymy się w piątek od 22:00 w Recepcji!

Od poniedziałku we Wrocławiu trwa Avant Art Festival. Już po raz jedenasty w kilku lokalizacjach na terenie miasta usłyszymy najlepsze projekty światowej sceny alternatywnej. Radio LUZ czeka m.in na Avantowy weekend. Na przestrzeni trzech dni w salach koncertowych Impartu i Czasoprzestrzeni usłyszymy takich artystów i artystki jak: Giant Swan, Emptyset, Moor Mother i East Man. Nie zabraknie też dźwięków z naszej rodzimej sceny –przed nami koncerty Lotto, We Will Fail i Fool.

Szczegółów i biletów na wydarzenia szukajcie na avantart.pl. Do zobaczenia pod sceną!

Pierwsza nastoletnia edycja Festivalu Avant Art we Wrocławiu to w tym roku pełen tydzień koncertów i pokazów filmowych. Oprócz wydarzeń weekendowych warto sprawdzić też co dzieje się w salach koncertowych i kinowych od poniedziałku do czwartku. A dzieje się dużo — dach Muzeum Współczesnego przejmują Driftmachine, Klub Proza Nadah El Shazly i Gosheven, a Impart BNNT z Matsem Gustafssonem i Wolf Eyes. Kino Nowe Horyzonty pokaże za to filmy z M.I.A, Iggy Poppem i Johnem Lydonem w roli głównej.

Nie przegapcie tych wydarzeń i sprawdźcie line up i rozpiskę do avantart.pl.