Kornél Kovács – On Roofs

Autor: Szymon Baczyński

Doskonale udała się Studiu Barnhus premierowa kompilacja prezentująca jego brzmienie. Sztokholmski label, który w niecałą dekadę ugruntował swoją pozycję, właściwie definiując pogodny i młodzieńczy szwedzki house, zebrał niepublikowane dotąd kompozycje kilkunastu swoich podopiecznych w album pt. Studio Barnhus Volym 1. Przed wami prawdopodobnie najbardziej soczysty hit ze wspomnianego wydawnictwa, wychodzący spod ręki Kornéla Kovácsa – jednego z trzech głównodowodzących w wytwórni.

Kovács wypuścił tu swój najlepszy numer od dwóch lat – krótka spitchowana pętla pięknie kontrastuje z basowym synthem uwydatnianym wraz z biegiem utworu. Jednak mówiąc o całej kompilacji, poza producentami znanymi z anteny Radia LUZ, tj. DJ Koze, John Talabot czy Baba Stillz, warto zwrócić uwagę na mniejsze nazwiska, które, co nie dziwi, wnoszą na tę płytę najwięcej brzmieniowej świeżości.