Polecamy: Muzyczny weekend z Radiem LUZ [14-16 września]

Autor: Michał Rypel

Choć mamy wrzesień, festiwalowa gorączka z pewnością nie opuściła jeszcze wszystkich. Jeżeli marzycie o weekendzie poza miastem, to naprzeciw wychodzi Wam Hultaj Festiwal organizowany w Gorzanowie. Przestrzeń tamtejszego pałacu na trzy dni przejmą artyści z całej polski i zagranicy. Na dwóch scenach usłyszymy m.in. Świetliki, Jozefa van Wissema, Wczasy i Mery Spolsky.

Hultaj to jednak więcej niż tylko muzyka – czekają na was warsztaty (m.in. rysunkowy plener artystyczny, zajęcia rzeźbiarskie i decoupage), wystawy i przedstawienia teatralne (po 160 latach Teatr w Gorzanowie wraca na teren pałacu z dramatem stacyjnym pt. „Kolacja z Holteiem – ONE” w reż. Michała Noconia). A to wszystko tylko 100 km od wrocławia! Zaczynamy w piątek – do zobaczenia!

Najbliższy weekend we Wrocławiu warto spędzić na Nadodrzu. W sobotę, w samo południe startuje tam druga Muzyczna Noc Nadodrza. Dzielnica po raz kolejny pokaże swój potencjał do bycia miejscem koncertów i performansów. W lokalach i podwórkach rozrzuconych po całym osiedlu wystąpią zespoły i soliści, prezentując muzykę bez granic stylistycznych i gatunkowych. Słowem – każdy znajdzie coś dla siebie. Zgubcie się pośród ulic i skwerków, podążając za muzyką – całe wydarzenie potrwa aż do północy.

Fanom muzyki elektronicznej polecamy weekendowy wypad w Beskidy. W nocy, z soboty na niedzielę, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – Portal w Góry Open AIR. W niewielkich Skolnitach zagrają chociażby Private Press, Janurz i Urloop. Klimat i wspomnienia z tego miejsca na pewno zostaną z Wami na długo. Nie przegapcie!