Polecamy: muzyczny weekend z Radiem LUZ [30 sierpnia – 1 września]

Autor: Michał Rypel

Na festiwalowej mapie Katowic pojawiła się nowa impreza. Mowa o Upper Festival, który startuje już w ten piątek. To propozycja dla fanów nowych klubowych brzmień i eksperymentów. W klubie P23 zagrają m.in. Sega Bodega, AirMax 97, Orson Wells, DJ Lycox i Randomer. W line upie nie brakuje też wielu młodych nazwisk z polskiej sceny elektronicznej, a Wrocław reprezentować będzie Young Majli. Zakończcie sierpień z przytupem i wpadajcie do Katowic. Szczegóły: facebook.com/events/905672222973182.

Ostatni weekend sierpnia to idealny moment na wizytę w Gdańsku. Tamtejszy klub B90 zlokalizowany na terenie starej stoczni ugości wtedy festiwal Soundrive. Impreza, która zdążyła już wyrobić sobie silna renomę zarówno pośród publiczności, jak i krytyków i w tym roku zachwyca różnorodnym line upem. Na trzech festiwalowych scenach zagrają takie zespoły jak Iceage, Floating Points i boy pablo. Nie zabraknie też propozycji dla fanów hip hopu – w Gdańsku usłyszymy m in Flohio i Rejjiego Snowa. Natomiast o klubowy klimat zadbają chociażby DJ Boring i Pleq. Wyjątkowa impreza w postindustrialnej miejscówce czeka na Was. Szczegółów szukajcie na soundrivefestival.com.

I'm part of to wyjątkowy cykl wydarzeń we wrocławskim Imparcie. Koncerty młodych artystów i artystek są rejestrowane, a publiczność bierze czynny udział w nagraniu. Tym razem w ramach cyklu usłyszymy Dianke – wokalistkę dobrze znaną słuchaczom Radia LUZ. Jej songwriterski styl przyciąga zarówno fanów hip hopu, jak i wrażliwych na melodię i teksty. Nostalgiczny klimat jej utworów podtrzyma taśma vhs, na którą nagrany zostanie występ. Nie przegapcie – koncert już w tę sobotę o 20:00. Więcej informacji: strefakultury.pl/news/dianka-gosciem-nowej-odslony-cyklu-im-part-of.