Polecamy: muzyczny weekend z Radiem LUZ [24-26 sierpnia]

Autor: Paweł Szeląg

Klub DK Luksus przygotował w najblższą niedzielę coś specjalnego dla fanów noise'u i psychodelicznego brzmienia. W piwnicy przy ulicy Wita Stwosza zagra ukraiński skład Pree Tone. Przedstawiciele kijowskiej sceny specjalizują się w ciężkich, hipnotyzujących dronach i powalającej ścianie dźwięku. Ich muzykę można nazwać emocjonalną odpowiedzią na wojnę i rewolucję na Krymie w 2014 roku. Oprócz nich usłyszymy dwa wrocławskie zespoły – noise-rockowe Porch i stonerowy Prąd. Nie przegapcie tego wydarzenia – zaczynamy w niedzielę o 19:00. 

Ten piątek na Wyspie Tamka zapowiada się wyjątkowo ciekawie. W przestrzeni art-hubu na żywo zagra Kuba Sojka. Tworzący od 2007 roku producent ma za sobą występy na największych festiwalach w Polsce i klubach za granicą. Z dużą świadomością łączy dziedzictwo muzyki w rytmie 4/4 ze współczesnymi wpływami i swoją wrażliwością. W ramach przygotowań sprawdżcie jego liczne nagrania, które ukazywały się m.in. w wytwórniach Matrix, Mathematics czy Dogmatik. Do zobaczenia w piątek o 21:00 na Tamce! 

W Narodowym Forum Muzyki wciąż trwa 15 Forum Musicum. Jubileuszowa edycja tego wydarzenia skoncentrowana jest wokół hasła Skarby Muzyki Polskiej. W najbliższy weekend czekają na nas jeszcze dwa wydarzenia. Piątek to spotkanie z twórczością Mikołaja z Radomia – renesansowego kompozytora, który swoją twórczością dorównywał największym europejskim muzykom. Dzień później w Klubokawiarni Mleczarnia odbędzie się potańcówka jubileuszowa. Polskie tańce ludowe grać będzie Kapela Brodów. Szczegółów szukajcie na stronie Narodowego Forum Muzyki.