Up To Date Festival 2018 – finałowe ogłoszenie artystów

Autor: Michał Rypel

Czas na 4. finałowe ogłoszenie artystów Up To Date Festival, który odbędzie się w dn. 7-8 września br. Na miesiąc przed kolejną edycją znani są już wszyscy twórcy, których muzyka już wkrótce będzie rozbrzmiewać na 4. muzycznych festiwalowych scenach.  

Minione 3 ogłoszenia artystów UTDF 2018 przyniosły nazwiska kultowe, jak choćby Goldie, który nikomu, kto śledzi scenę jungle oraz drum’n’bass, nie może być obcy, świeże zjawiska elektroniki i techno, m.in. Crossing Avenue czy Lanark Artefax, a także tych, którzy z impetem weszli na rodzimą scenę hip-hopu – Otsochodzi, Żabson czy Syny. 

4. ogłoszenie artystów stoi zaś pod znakiem premier: po raz pierwszy w Polsce wystąpią m.in. wielka gwiazda rosyjskiego rapu młodego pokolenia – Face, ambientalno-eksperymentalna Sarah Davachi czy też legenda hardcore’u Mark Acardipane. Na scenie Pozdro Techno ze światową premierą zjawi się Luxor, czyli projekt powstały z połączenia sił francuskich tuzów techno – Antigone i Shlømo. Po raz pierwszy w Polsce wystąpi też Wata Igarashi (Japonia) oraz projekt Teste, który wraca na scenę po 25 latach absencji. Kolejną premierą jest występ Convextion, który po raz pierwszy w Polsce zagra jako E.R.P

Czas odkryć karty po raz czwarty…

 

Do line-upu tegorocznej edycji Up To Date Festivalu dołączają:

 

Aïsha Devi live (CH)


Silent Servant (US)

Suicideyear live (US)

Dwa Sławy (PL)

Kingdom live (US)

Giulio Aldinucci live (IT)

Resina (PL)

Noon (PL)

Kuba Sojka live (PL)

Rrrkrta (PL)

Deaf Can Dance (PL)

Pozdro Techno Soundsystem

 

Przypomnijmy jeszcze listę artystów ogłoszonych dotychczas (kolejność alfabetyczna):

FACE (RU), Abu Zeinah live (PL), Abul Mogard live (RS), An On Bast live (PL), Bert (PL), bvdub live (US), Cio D’Or (DE), Crossing Avenue live (IT), Dolor live (USA), E.R.P. aka Convextion live (US), Earth Trax & Newborn JR (PL), Electric Indigo (AT), Goldie (UK), Harper (PL), Illektrolab live (US), Kamp! (PL), Lanark Artefax live (UK), Lorn live (USA), LSDXOXO (US), Luxor live (FR), Marc Acardipane (DE), Mordor Musik (PL), Mr. Lex (PL), Mumdance (UK), Nanook of the North (PL), Otsochodzi (PL), Ozlak live (PL), Phase Fatale live (US/DE), Pris (UK), RAU DJ Set (PL), Rrose live (US/UK), Sarah Davachi live (CAN), Slipmatt (UK), Syny (PL), Teste live (DE), The Exaltics live (DE), Undadasea (PL),

Wata Igarashi live (JP), Żabson (PL)

Do rozpoczęcia festiwalu pozostał niewiele ponad miesiąc. Warto zatem przedstawić podział na dni i sceny z uwzględnieniem dotychczas ogłoszonych artystów UTDF 2018:

Centralny Salon Ambientu

PIĄTEK

SOBOTA

Nanook of the North

Resina

Sarah Davachi

Giulio Aldinucci live

bvdub

Abul Mogard

 

Beats.

PIĄTEK

SOBOTA

Żabson

Noon

Otsochodzi

Syny

Lanark Artefax

FACE

Aisha Devi

Kingdom

Dolor & Lorn

Suicideyear

Mumdance

Goldie

Marc Acardipane

Slipmatt

 

LSDXOXO

 

Pozdro Techno

PIĄTEK

SOBOTA

Ozlak live

Abu Zeinah live

Illektrolab live

Rrrkrta

The Exaltics live

Crossing Avenue live

E.R.P. live

Cio D'or DJ

Silent Servant DJ

Pris DJ

Phase Fatale live

Wata Igarashi live

Teste live

Rrose live

Luxor live

Pozdro Techno Soundsystem

Electric Indigo DJ

 

 

 

 

 

Czwarta Scena Czwórki Polskiego Radia

PIĄTEK

SOBOTA

Harper

Mr. Lex

Mordor Muzik

Bert

Undadasea

Kamp!

Dwa Sławy

RAU DJ set

An On Bast live

Kuba Sojka live

Deaf Can Dance

Earth Trax & Newborn JR.

 

 

4 FESTIWALOWE SCENY

 

Centralny Salon Ambientu

Opera i Filharmonia Podlaska oraz Pałac Branickich

Scena, która stanowi swoiste podsumowanie całorocznych wysiłków zespołu Up To Date Festival mających na celu popularyzację niezwykłej formy wyrazu, jaką jest muzyka ambient. Salony Ambientu to występy najznamienitszych przedstawicieli gatunku w wielu miastach Polski, m.in. w Białymstoku, Warszawie, Katowicach, Lublinie czy Krakowie.

Centralny Salon Ambientu to jedyne tego typu wydarzenie, na którym w niebanalnej przestrzeni można oddać się kojącemu działaniu muzyki, które po raz kolejny ściągnie do wnętrz Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Pałacu Branickich miłośników muzycznych uniesień.

 

Beats.

Stadion Miejski w Białymstoku

Scena oddana artystom, których selekcja jest dowodem na konsekwentną eksplorację przez UTDF świata muzyki basowej, drum’n’bass, jungle, hip-hopu oraz bliskich temu form muzycznych.

Kluczem doboru jest nie tylko niebanalność i świeżość, ale również ponadczasowość i klasyka. Gościmy nie tylko wielkie międzynarodowe sławy, artystów uznanych i szanowanych na całym świecie, ale także rodzimych twórców z impetem podbijających serca i umysły.

 

Pozdro Techno

Stadion Miejski w Białymstoku

Scena Pozdro Techno to wyraz konsekwentnego przełamywania stereotypów towarzyszących muzyce techno. Zwracamy się w kierunku twórców poszukujących, odważnych i nieraz stających okoniem wobec otaczającej nas "brzmieniowej masy". Twórcy techno, electro itp., którzy występują na scenie PT, to światowa pierwsza liga. Wielu nazwisk zaproszonych przez nas artystów nie znajdziemy jednak na afiszach – i to jest jeden z papierków lakmusowych wskazujących ich wizjonerstwo. To nie zawsze sztuka łatwa, ale zawsze najwyższych lotów. Na scenie Pozdro Techno rozbrzmi serce tegorocznej aktywności festiwalu Up To Date, czyli Pozdro Techno Sound System. Ta autorska realizacja ekipy UTDF powstała nie tylko z miłości do pięknego, głębokiego i precyzyjnego brzmienia, ale również jako hołd wobec korzeni, z których wypływa nasza muzyczna i kulturalna aktywność. Ich rdzeniem jest zaś idea PLUR, czyli Peace, Love, Unity, Respect.

 

Czwarta Scena Czwórka

Stadion Miejski w Białymstoku

W tym roku w muzycznej przestrzeni festiwalu po raz drugi zagości scena Czwartego Programu Polskiego Radia. To kontynuacja zapoczątkowanej przed rokiem współpracy między białostockim festiwalem a Polskim Radiem. Potencjał festiwalu, jego dynamiczny rozwój i konsekwencja w prezentowaniu nie do końca oczywistych muzycznych treści przekładają się w tym roku na jeszcze atrakcyjniejszą muzycznie scenę z nieco bardziej taneczną muzyką pod wspólnym szyldem Up To Date Festival i Polskiego Radia.

 

BILETY I KARNETY

Karnet Centralny Salon Ambientu – SOLD OUT

Karnet Stadion – 149 zł

Karnet FULL – SOLD OUT

Centralny Salon Ambientu – bilet jednodniowy – 59 zł

Bilet Stadion Miejski – bilet jednodniowy – 79 zł

 

Nie czekajcie z zakupem. Sprzedaż trwa do wyczerpania limitowanej puli karnetów, jednak nie później niż do 6.09.2018.

Sprzedaż on-line:

www.biletomat.pl

www.going.pl

www.eventim.pl

Punkty sprzedaży stacjonarnej:

Sieć Sklepów Saturn, Empik, Media Markt,

oraz zaprzyjaźnione miejsca:

Baristacja, Białystok, ul. Sienkiewicza 7

Bułka z Masłem, Białystok, ul. Lipowa 4

Francja Elegancja Białystok, ul. Nowy Świat 3

GramOffOn Białystok, ul. Malmeda 17

Miodosytnia Białystok, ul. Sienkiewicza 26

Pan Pacman Białystok, ul. Nowy Świat 2

Side One, Warszawa, ul. Chmielna 21

Winylownia Białystok, ul. Podleśna 12

Zachodnia Bistro Białystok, ul. Zachodnia 2F

 

Więcej punktów dystrybucji na stronie: http://www.uptodate.pl/pl/bilety

Link do wydarzenia na FB: https://goo.gl/tzgoG9