Kate Bush

Autor: Krzysztof Ciach

Urodziła się w muzycznej rodzinie i od najmłodszych lat grała na skrzypcach i pianinie. Zaczęła komponować już w wieku 12 lat. 4 lata później podpisała swój pierwszy kontrakt z EMI, dzięki, nie byle komu, bo Davidowi Gilmourowi z Pink Floyd. Albumem pełnogrającym Kick Inside zadebiutowała w 1978r, gdy jeszcze miała 19 lat. W tym samym wieku wydała swój pierwszy singiel, który zrobił furorę nie tylko wśród krytyki, ale cały świat się nią zachwycił, miał tytuł: „Wuthering Heights".

Kate Bush w swojej karierze tylko raz wyruszyła na trasę koncertową i było to po pierwszych dwóch wydanych albumach. Niestety wykończona trudami decyduje się nie podejmować kolejny raz tego wysiłku — jej wystąpienia to były spektakle z choreografią i specjalnie przygotowaną scenografią — podczas których Angielka sama tańczyła, grała i śpiewała. Nie lubiła popularności, ale uważała, że jeśli muzyk podejmuje się koncertowania, to powinien dać z siebie wszystko.

Brytyjka także nie udzieliła ze zbyt dużej liczby wywiadów. Mimo że te rozmowy są krótkie, można dzięki nim poczuć smak czaru osobowości Kate Bush, którą wyróżnia skromności, brytyjski akcent i charakterystyczny głos.

30 lipca br. Brytyjka skończyła 60 lat, od 40 lat trwa na scenie muzycznej i cały czas jest coś magicznego w niej i jej muzyce. Z tej okazji Kate Bush Artystką Tygodnia w Radiu Luz na 91.6 fm. Jeśli chcecie dowiedzieć się o tej znakomitej artystce, to włączcie się o godzinie 10:30, 11:30, 13:00 lub 0:00.