11 kolejka żużlowej PGE Ekstraligi: Betard Sparta Wrocław vs forBet Włókniarz Częstochowa

Autor: Paweł Szeląg

Kolejnym rywalem wrocławskiej drużyny będzie niespodzianka tegorocznych rozgrywek. Drużyna forBet Włókniarza Częstochowa. Podopieczni Marka Cieślaka nie raz w tym sezonie pokazywali, że są wymagającym rywalem.

Włókniarz w sezonie transferowym przeszedł duże przemeblowanie. Z poprzednich sezonów dobrze znanymi kibicom są Leon Madsen oraz Matej Zagar. Pozostała trójka podstawowego składu to nowe twarze. Każdy z nich przed sezonem była dużą niewiadomą: Fredrik Lindgren, zawodnik, który zeszłą kampanię kończył z kontuzją, Tobiasz Musielak – szukający formy po przeciętnym sezonie w Rybniku i wreszcie Adrian Miedziński – wychowanek zespołu z Torunia, jeszcze kilka miesięcy temu wydawał się być persona non grata na Arenie Częstochowa. Do kierowania tą wybuchową mieszanką potrzebny był ktoś z autorytetem. Mimo zmiany większej części składu najgłośniejszym transferem „Lwów” było sprowadzenie nowego trenera. Został nim wieloletni szkoleniowiec polskiej kadry, mieszkający na co dzień pod Częstochową Marek Cieślak, który całość swojej zawodniczej kariery spędził jeżdżąc w biało-zielonych barwach.

Wrocławianie też mają kim postraszyć. W wybornej formie znajduje się Maksym Drabik. Junior, nota bene, pochodzący z Częstochowy. Torres pewnie zmierza po drugi z rzędu tytuł najlepszego juniora na świecie. W drugich zawodach tegorocznego cyklu rozegranych w minioną niedzielę był perfekcyjny – zdobył 21 punktów w 7 startach. Dobrą dyspozycję utrzymuje też Tai Woffinden. Brytyjczyk przewodzi w cyklu Grand Prix.

Szykują się niezmiernie ciekawe zawody. Start w niedzielę o 19:30. Po informacje biletowe odsyłamy na Facebooka Betard Sparty Wrocław oraz stronę https://www.wts.pl

Awizowane składy:
forBet Włókniarz
1. Leon Madsen
2. Tobiasz Musielak
3. Adrian Miedziński
4. Matej Zagar
5. Fredrik Lindgren
6. Michał Gruchalski
7. Bartosz Świącik

Betard Sparta
9. Tai Woffinden
10. Damian Dróżdż
11. Maciej Janowski
12. Vaclav Milik
13. Max Fricke
14. Przemysław Liszka
15. Maksym Drabik