Relacja z naszej wizyty w Archi-boxie – muzyka i rozmowy na świeżym powietrzu

Autor: Michał Rypel

Lato w we Wrocławiu nie może być nudne i my staramy się to udowadniać. Wśród fajnych kacji, w których możecie wziąć udział, jest Archi-box – letni pawilon przed Muzeum Architektury we Wrocławiu, miejsce wydarzeń społecznych i kulturalnych, aktywizujące mieszkańców podczas wakacji. W ramach letniego pasma "Włącz Wrocław!" odwiedziliśmy tę przestrzeń, oddając się rozmowom, ale także przynosząc ze sobą dobrą muzykę. Fotorelacja oraz zapis programu poniżej.

Goście, z którymi rozmawiali Wojciech Obarzanek i Mikołaj Twardowski, byli związani z Kalejdoskopem – tegoroczną formą Archi-boxu: Michał Duda z Muzeum Architektury we Wrocławiu, Agata Chmielowska – miejski konserwator zabytków, Rafał Pieszko z Menthol Architects – projektant i twórca (wraz z Lilą Krzycką) pawilonu oraz VJ emiko i DJ Rafał Kwiecień – artyści tworzący wieczorny set muzyczno-wizualny.

Pierwsze odwiedziny w Archi-boxie łączymy także z dniem Wydziału Architektury PWr, który odbywa się w sobotę, 7 lipca. Organizatorzy Dnia Wydziału Architektury – Przemek Wdowiak, Agnieszka Stolarczyk, Marcelina Piskozub, wykładowca WA PWr oraz twórca letniej szkoły architektury – dr inż. arch. Jerzy Łątka i prezes koła naukowego Cardo – Maciej Pilny.