Polecamy: włącz się muzycznie z Radiem Luz [15-17 czerwca]

Autor: Michał Rypel

Pierwszy tydzień lipca dla fanów festiwalowego klimatu i muzyki może oznazac tylko jedno – wycieczkę do Trójmiasta na Open'er Festival. Na przestrzeni 4 dni na lotnisku Gdynia – Kosakowo zagrają m.in. Kali Uchis, Migos, Nick Cave, Young Thug, Post Malone, Massive Attack i Mount Kimbie. Headlinerami zostali Depeche Mode, Arctic Monkeys, Gorillaz i Bruno Mars. Zaczynamy w środę, 4 lipca, a ostatnie dźwięki wybrzmią w nocy z soboty na niedzielę. Atrakcji na pewno nie zabraknie – o wszystkich usłyszycie na naszej antenie od poniedziałku do piątku po północy i po godzinie 14.00 w ramach audycji Artysta Tygodnia.

W najbliższą sobotę, 7 lipca, we wrocławksim Uczuleniu czeka nas double one man night. Wystąpią dwie jednoosobowe orkiestry – Marszałek i Bajzel. Pierwszy z nich przedstawia się jako wynalazca gatunku blus-kanty-pank, a na koncie ma współpracę chociażby z Siksą. Drugiego mogliście usłyszeć jako support Kasi Nosowskiej, Pogodno, czy Lao Che. Współtworzy także duet Babu Król, który stale koncertuje w całej Polsce. Start koncertów po 21:00, nie przegapcie!

Fanów Hip-Hopu na pewno nie może zabraknąc w tę niedzielę, 8 lipca, w centrum koncertowym A2. Będzie to wyjątkowa okazja żeby usłyszeć na zywo legendę tego gatunku – Dj-a Premiera. Jako producent odpowiedzialny jest za brzmienie takich artystów jak Snoop Dogg, Mos Def czy Jay-Z. Obecnie jeździ po świecie, swoją selekcją zabierając słuchaczy do świata nowojorskeigo Brooklynu. Czeka nas wyjątkowa podróż do złotej ery true schoolu i jego korzeni. Zaczynamy o 20:00, do zobaczenia!