Son Lux przyjadą do Wrocławia

Autor: Michał Rypel

Po wyprzedanym w błyskawicznym tempie koncercie w Warszawie i występnie na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, Son Lux powraca do Polski. Projekt zagra we Wrocławiu i w Gdańsku.

Son Lux- twórca hitów takich jak „Easy”, „You Don’t Know Me”, „Alternate World”, czy „Change Is Everything” przyjedzie do Polski promować swój najnowszy, piąty album „Brighter Wounds”. Ryan Lott wraz z Rafiqiem Bhatią i Ianem Changiem wystąpią we Wrocławiu 27.9.

Son Lux to transgatunkowy sen pochodzącego z Los Angeles Ryana Lotta, który do współpracy zaprosił dwóch nowojorczyków: gitarzystę Rafiqa Bhatia i perkusistę Iana Changa. Zespół łączy elektroniczny pop, soul i muzykę eksperymentalną. Piąty album „Brighter Wounds” jest jednym z najbardziej dostępnych dla słuchaczy. Utwory na płycie nie poruszają uniwersalnych motywów, a obiorają kurs głęboko osobisty. W trakcie powstawania płyty Lott został ojcem, a jego najlepszy przyjaciel zmarł na raka. Dni początku były także dniami końca. Piosenki na płycie oddają te emocje.

Son Lux rozpoczął działalność w 2008 roku płytą „At War with Walls & Mazes”, początkowo jako projekt solowy, rezultat klasycznie wyszkolonego umysłu stojącego w opozycji do mainstreamu, Lott tworzy muzykę płynącą z własnego wnętrza wypuszczając z siebie nuty, które łączą się w cyfrową orkiestrę. Po wydanych w 2011 „We Are Rising” i w 2013 „Lanterns” Lott wykształcił autorskie podejście konstytuując brzmienie i rozszerzając listę artystów, z którymi pracował, co doprowadziło do niespodziewanych skutków. Muzyka Son Lux zwróciła uwagę wielu popowych gwiazd, które włączyły momenty z albumów do swoich prac np. Lorde stworzyła własny cover piosenki „Easy”, którą wykonywała podczas tras koncertowych.

W ostatnich latach Lott współpracował z artystami takimi, jak Woodkid, Moses Sumney, Antlers, My Brightest Diamond, Olga Bell, czy yMusic. Ponadto wraz z Sufjanem Stevensem i Serengetti stworzył Sisyphus. Jego muzyka pojawiała się w wielu filmach np. „Zniknięcie Eleanor Rigby”, czy „Papierowe Miasta”.

Koncerty:
27.9.2018, A2, Wrocław
28.9.2018, b90, Gdańsk

https://www.facebook.com/sonlux/
https://www.facebook.com/events/248603965725407/
https://youtu.be/hQAj6412syQ
https://www.instagram.com/son_lux/
https://soundcloud.com/son-lux
https://open.spotify.com/artist/3kZdsaTYgaaolNxpnJ4iDe

Bilety i więcej informacji: https://www.fource.pl/events/son-lux-us-2/
Bilety dostępne także na goout.pl,eventim.pl,biletomat.pl,ticketmaster.pl i w Empikach.

Promotor: Fource Entertainment fource.pl