Radio Luz na wakacje – nowa ramówka!

Autor: Michał Rypel

Kiedy kończy się sesja, słońce wstaje o godz. 4.00 i zachodzi po 21.00, to znak, że zaczęły się wakacje. Czas na wymarzone wyjazdy, słodki wypoczynek, przygody w towarzystwie przyjaciół. Jak co roku, w tym wyjątkowym czasie chcemy Wam towarzyszyć. Niech Radio Luz będzie soundtrackiem do najfajniejszych, letnich chwil. 

Co najważniejsze – jesteśmy dla Was całą dobę, 7 dni w tygodniu. Niezależnie od tego, czy potrzebujecie ekspresowej, energetycznej pobudki z Grą Wstępną, liczycie na ciekawe wywiady i informacje z miasta, podawane w ramach popołudniowego pasma Włącz Wrocław, chcecie posilić się dawką najlepszej i najświeższej muzyki przy Audiostarterze i Ultradźwiękach lub macie ochotę zaszaleć i dać się porwać codziennym audycjom autorskim – jesteśmy do Waszej dyspozycji.  

Wakacje rozpoczynamy od niespodzianki. Prezentujemy ​Wakacyjny Przegląd Hitów! Każdy z nas, czasem bezwiednie, sam tworzy sobie prywatną listę ulubionych letnich numerów. Bywa, że to najlepsze nośniki wspomnień z wyjazdów i imprez. W tym roku chcemy być częścią waszej muzycznej przygody i razem z Wami przygotowywać cotygodniowy top najgorętszych piosenek sezonu. Głosować na ulubione numery możecie od poniedziałku do soboty. Podsumowanie wyników będzie odbywać się w każdą niedzielę po 15.00

Nie zabrakło także nowości wśród audycji autorskich:

Synestezja (wt., 20.00-21.00) – audycja muzyczna biorąca na warsztat brzmienia świata, z wyszczególnieniem konkretnych miast, dzielnic, regionów i wątków tematycznych. Od muzyki organicznej po punkowe granie. 

Festiwalove (śr., 23.00-0:00) – relacje, informacje i wywiady – wszystko o festiwalach muzycznych w Polsce.

Dźwięki na temat (czw., 20.00-21.00) – powrót programu, który muzyki nie tłumaczy, a stara się ją zobaczyć i poczuć. Spodziewajcie się wizualizacji muzyki instrumentalnej i nie tylko.

House Journey (pt., 23.00-0:00) – DJ sety na żywo zakręcone na punkcie różnych odmian muzyki house, a także funku czy disco. Dużo grania, mało komentarza. 

Boxing Corner (sb., 18.00-19.00) – co tydzień poznawać będziecie nowe i historyczne wątki ze świata boksu. Poznajcie ciekawe losy tego sportu i zmierzcie się z najważniejszymi gwiazdami ringu. 

Technologicznie (sb.,16.00-17.00) – nietypowe, analityczne spojrzenie na otaczające nas sprzęty elektroniczne. Ciekawski rzut oka na nowe technologie, problemy i rozwiązania, od zagadnień dot. internetu po pozornie zwyczajne urządzenia.

Red Bull Radio (sb., 22.00-0.00) – anglojęzyczny program sygnowany marką Red Bull – nie tylko DJ sety, ale także ciekawe audycje dotyczące najróżniejszych zagadnień związanych z szeroko rozumianym brzmieniem.

PlanszoGranie (nd., 9.00-10.00) – audycja o grach w wydaniu analogowym. Pozycja obowiązkowa dla fanów planszówek najróżniejszej maści.

Miejsce przy oknie (nd., 15.00-16.00) – relacje z przygód w trasie. Historie napotkanych ludzi, społeczności i opisy zdumiewających miejsc. Dajcie się zaskoczyć.

Wstęp do historii piosenki (nd., 22.00-23.00) – dlaczego akurat ten utwór wywołuje w Was ciarki? Co takiego zrobili muzycy lub producenci, że nie możecie przestać jej nucić? Odpowiedzi poszukamy razem, zagłębiając się w historię rozwoju piosenki w poszczególnych gatunkach, dotykając wielu tematów rzek i szukając kamieni milowych.

Do usłyszenia na 91.6 FM!