Polecamy: włącz się akademicko z Radiem Luz

Autor: Michał Rypel

W tym roku mija 50 lat od utworzenia Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. W piątek, 29 czerwca, z tej okazji odbędzie się uroczysty bieg na dystansach 5 i 10 km. Start oraz meta zlokalizowane będą przed gmachem głównym PWr. W zawodach udział może wciąć każdy zainteresowany. Zapisy na bieg otwarte są do 28 czerwca. Początek o godz. o 18. Na sobotę natomiast zaplanowane są całodniowe obchody jubileuszu. Organizatorzy zapraszają wszystkich absolwentów i sympatyków WPPT do udziału w uroczystości i zarejestrowania się na stronie internetowej 50-lecia WPPT. 

Szczegóły: wppt.pwr.edu.pl/50-lecie-wppt.

 

40 milionów złotych to łączna kwota jaką mogą zdobyć jednostki naukowe i osoby fizyczne w 3. Edycji programu TANGO. Projekt to wspólna inicjatywa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowego Centrum Nauki. Środki z konkursu mogą być wykorzystane do kontynuowania badań, pozyskiwania partnerów i opracowywania analiz rynkowych. W poprzednich dwóch edycjach 76 projektów uzyskało dofinansowanie równe 65 milionom złotych. 

Szczegóły: ncbr.gov.pl/programy-krajowe/tango/konkurs-nr-3/aktualnosci/art,6216,iii-konkurs-w-ramach-wspolnego-przedsiewziecia-tango.html.

W ramach Międzynarodowej Konferencji Naukowej na temat Fotoniki, Politechnikę Wrocławską odwiedzi amerykański naukowiec William Moerner. Laureat nagrody Nobla w dziedzinie chemii wygłosi otwarty wykład otwierający konferencję. Prelekcja ma charakter specjalistyczny, ale zaproszeni są także zainteresowani niebędący uczestnikami konferencji. Początek wykładu o godzinie 9.00, 2 lipca w budynku D-20 Politechniki Wrocławskiej.

Szczegóły: pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/amerykanski-noblista-z-wykladem-na-pwr-10915.html.