Liam K. Swiggs – Aroha Is What We Need

Autor: Kamil Matyja

Oprócz miłości, wolności, edukacji, komunikacji, lepszego jutra dla dzieci i powstrzymania nienawiści, wszystko czego potrzebujemy to wakacyjne petardy. Z odsieczą przybywa nowozelandzki producent Liam K. Swiggs, debiutujący EP-ką Chop Bongs & Bourbons wydaną siłami niezależnej inicjatywy The Big Fresh Collective. "Aroha Is What We Need" jest jak podejrzanie prosty, aczkolwiek bezbłędnie skuteczny przepis na najbardziej apetyczny letni festiwalowy hit – połamana rytmika ewoluująca z podstawowego metrum 4/4 na wstępie, obszerne, progresywne frazy soulowych sampli wokalnych i miękkie brzmienia syntetycznych klawiszy tworzących regularne, wymuskane tło kompozycji, razem dają nam elektryzującą, niezobowiązująco poruszającą całość. Nawet jeżeli polskie festiwale z muzyką klubową najprawdopodobniej zdominowane zostaną przez stadionowe techno bądź mdły tech-house, nic nie stoi na przeszkodzie w cieszeniu się tak niezaprzeczalnie pozytywnym vibem.