Jak kiedyś brzmiał LUZ? Przekonaj się już dziś! [AZON, zasobynauki.pl]

Autor: Michał Rypel

Akademickie Radio Luz to ponad dekada historii i mnóstwo wyjątkowych osobistości, które przewijały się przez nasze studio. Wielu dawnych radiowców Luzu wciąż działa dziś we Wrocławiu. Z pewnością jest też wielu słuchaczy, którzy pamiętają dawne brzmienie na 91.6 fm. Dziś każdy może cofnąć się w czasie i zobaczyć, jak graliśmy np. 10 lat temu.

Dzięki platformie zasobynauki.pl możecie odwiedzić C8 sprzed lat – poznać dawnych radiowców, a przez ich programy także zagłębić się w akademickie, studenckie, czy kulturalne wydarzenia, które miały miejsce we Wrocławiu. Dowiedzieć się, co wówczas poruszało Luzaków i z jakimi ciekawymi osobistościami przeprowadzali wywiady. 

W ramach projektu AZON (Atlas Zasobów Otwartej Nauki) staliśmy się częścią dużego przedsięwzięcia, którego celem jest gromadzenie i udostępnianie danych z kilku wrocławskich uczelni. Znalazły wśród nich Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny, AWF, Instytut Badań Systemowych PAN oraz koordynująca całe przedsięwzięcie Politechnika Wrocławska, a razem z nią także Radio Luz. 

Poza historią Radia Luz, na platformie AZON znajdziecie m.in. nagrania wideo dokumentujące losy uczelni realizowane przez Telewizję Styk, Klub Filmowy Fosa czy Telewizję Platon.

Projekt AZON powstaje w ramach projektu Aktywna Platforma Informacyjna e-scienceplus.pl w Centrum Wiedzy i Nauki Technicznej (CWiNT) Politechniki Wrocławskiej.