Polecamy: festiwalowy weekend we Wrocławiu [15-17 czerwca]

Autor: Michał Rypel

W ten piątek rusza dziesiąta, jubileuszowa edycja festiwalu WROSOUND. Przed nami dwa dni (15 i 16 czerwca) koncertów i eventów specjalnych na Placu Społecznym i w podwórku Impartu. Zagrają m.in. EABS i Tenderlonious, PRO8L3M, Naphta and the shamans i 67,5 minut projekt. Każdego dnia po północy organizaotrzy zapraszają na silent disco, za które odpowiadać będą chociażb Dennis Ayler, Jean Claude, K HOLE TRAX czy Baby Meelo. Na stare śmieci powróci też rap szalet. Wszelkich szczegółów i naszych LUZ-owych rekomendacji szukajcie na wrosound.com.

Katowicki festiwal Tauron Nowa Muzyka wpada do Wrocławia na wyjątkowy Pop-Up! Rozgrzewka przed imprezą w stolicy Górnego Śląska odbędzie się w Browarze Mieszczańskim. W nocy z soboty na niedziele zagrają tam Mouse On Mars z Dimensional People ensemble – eksperymentalna formacja która już od 20 lat reinterpretuje footwork i elektronikę. Oprócz nich usłyszymy eklektyczną orkiestrę marszową Meute, Michael'a Mayera i Sebastiana Mullaerta. Na pewno nie może tam zabraknąć fanów eksperymentu i muzyki elektronicznej w rytmie 4/4. Start w sobotę, 16 czerwca, o 18:00.

Sobotnią noc z 16 na 17 czerwca spędzić możecie na plaży Hotspocie. Odbędzie się tam Heartbeats Fetival, któremu patronuje Radio Luz. Na dwóch nadodrzańskich scenach do białego rana grać będą między innymi: Oona Dahl, Love Over Entropy, Claudio PRC, Ness czy Anii. Start już o godzinie 18.00.