Licealiści przed LUZowymi mikrofonami [AZON, PWr, Zasoby Nauki]

Autor: Michał Rypel

 

wszystkie zdjęcia wykonała Elżbieta Lukierska

Gra o AZON rozstrzygnięta! Wygrała ekipa z III LO, która najlepiej poradziła sobie z licznymi zadaniami przygotowanymi, między innymi przez Radio Luz. W ramach inicjatywy licealiści mogli nie tylko zapoznać się z zasobami gromadzonymi na platformie AZON (zasobynauki.pl), ale także poznać proces digitalizacji materiałów, w tym przystosowywanie ich dla użytkowników niewidomych czy niesłyszących. 

Jednym z wyzwań, z jakim mieli sobie poradzić licealiści było nagranie spotu reklamującego projekt. Grupy reprezentantów szkół najpierw przygotowywały chwytliwe teksty, które następnie prezentowały przed mikrofonem. Liczyła się praca grupowa i zmieszczenie się w ograniczonym czasie. Wszystko działo się w naszym  studiu produkcyjnym, pod czujnym uchem niezastąpionego w realizacji Michała Krupińskiego. Drużyny wykazały się pomysłowością oraz licznymi talentami. Najlepiej poszło reprezentacji VIII LO:

Oprócz Radia Luz, uczniowie gościli m.in. w Laboratorium Tyfloinformatycznym, Pracowni Digitalizacji i Centrum Kongresowym PWr.