Prophet – Wanna Be Your Man

Autor: Łukasz Lorenc

Najnowsze wydawnictwo legendarnej wytwórni Stones Throw i singiel Wanna Be Your Man to pozycja w stylu "amercan dream" spełniającym się z ogromnym falstartem. Nie ma w tym jednak nic złego, ponieważ gdyby do współpracy nie doszło, prawdopodobnie nigdy nie usłyszelibyśmy czarujących, disco-funkowych ballad i soulowych listów miłosnych Propheta. To undergroundowy muzyk z San Francisco, który nigdy nie przebił się na wielkie ekrany – na swoim koncie ma jedno wydawnictwo dla Treasure Records, które swoją premierę miało ponad 30 lat temu… Los jednak chciał, że jeden z założycieli labelu ST, a więc Peanut Butter Wolf usłyszał nagrania Propheta, zakupił album i wielokrotnie odtwarzał podczas swoich setów:

To była właśnie muzyka, z którą dorastałem, miała w sobie coś z Prince'a i The Time, ale w surowej i zarazem pościelowej wersji lo-fi. 

Poznali się na muzycznych targach, Peanut Butter Wolf namówił Propheta by ten wskrzesił swoją karierę muzyczną i przedstawił go MNDSGNowi, który (jest współproducentem materiału)… jak się okazało również był fanem twórczości muzyka z lat '80. Nie mogło być inaczej, oficyna Stones Throw zawsze w swoją ideę wpisywała określenie leftfield music i tak doszło do realizacji bajkowego albumu Wanna Be Your Man. Sprawdźcie sami: