Polecamy: kulturalny weekend z Radiem Luz [1-3 czerwca]

Autor: Michał Rypel

Jeżeli jesteście spragnieni filmów kulinarnych w większej dawce niż comiesięczny cykl FILMS for FOOD, to będziecie mieli szansę zanurzyć się w świecie gastronomii Starego Kontynentu. Już po raz drugi festiwalowi kulinarnemu Europa na widelcu towarzyszyć będzie bowiem specjalny przegląd filmowy w Kinie Nowe Horyzonty, organizowany w dniach od 1 do 3 czerwca. Po seansie zaplanowano dyskusję z barmanami, pokazy barmańskie i plenerową imprezę. Gościem specjalnym przeglądu będzie Robert Makłowicz.

Szczegóły: www.facebook.com/events/312552995942333

W Narodowym Forum Muzyki wystąpi Dama fortepianu czyli Elisabeth Leonskaja – wybitna pianistka naszych czasów, która melomanów urzeka swoją wyjątkową skromnością. W programie koncertu, który poprowadzi Paul McCreesh, przewidziano słynne utwory Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz jedną z symfonii Edwarda Elgara, napisaną dla uczczenia pamięci króla Edwarda 7. Koncert rozpocznie się w piątek, 1 czerwca, o godzinie 19.

Szczegóły: www.facebook.com/events/141274356585411

Teatr Ad Spectatores, Apartament w Art Hotelu, spektakl pt. Room Service. Miejscem akcji, zbrodni i zagmatwanej opowieści w reżyserii Macieja Masztalskiego, będzie jeden z pokoi hotelowych przy ulicy Kiełbaśniczej 20. Na miejscu pokojówka odkrywa ślady wskazujące na popełnienie przestępstwa. Przed nami 60 minut wypełnionych tajemnicą i napięciem. Start – godz. 20.

Szczegóły: www.teatr-adspectatores.pl/spektakle/w-repertuarze/room-service