7 kolejka żużlowej PGE Ekstraligi: Betard Sparta Wrocław VS MrGarden GKM Grudziądz [ZGARNIJ WEJŚCIÓWKI]

Autor: Michał Rypel

Drużyna Betard Sparty Wrocław odniosła dwie wygrane z rzędu. Niedzielny mecz z reprezentantami z Grudziądza jest idealną okazją, żeby podtrzymać tę passę. Drużyna GKM-u zamyka ligową tabelę. Przeciwnika nie można jednak lekceważyć.

Goście mają bardzo wyrównany skład. W ich zestawieniu niemal każdy senior jest w stanie zaliczyć solidną zaliczkę punktową. Artiom Łaguta Antonio Lindbaeck to zawodnicy z doświadczeniem w Grand Prix. Krzysztof Buczkowski oraz Krystian Pieszczek (którego najprawdopodobniej zobaczymy w roli rezerwowego z numerem 8) to dobra, krajowa druga linia, którą stać na wiele. Do tego dochodzi szybki w tym sezonie Przemysław Pawlicki. Potencjał tego zespołu wciąż czeka na uwolnienie. Przeciwnicy wrocławian cały czas szukają stabilnej formy. Nie licząc Łaguty Pawlickiego, zawodnicy MrGarden GKM-u są raczej w chimerycznej dyspozycji. Do tej pory Grudziądz zaliczył tylko jedną wygraną: u siebie z Get Wellem Toruń. Zapunktowali także w pierwszej kolejce, remisując na własnym torze z Forbetem Włókniarzem Częstochowa. Pozostałe spotkania to porażki, w tym dotkliwa klęska na swoim obiekcie w meczu z Fogo Unią Leszno 28 do 62. Naszym gościom nie sprzyja także historia: od czasu awansu do PGE Ekstraligi w 2014 roku nie wygrali meczu na wyjeździe. Ostatni tryumf grudziądzan poza własnym stadionem w najwyższej klasie rozgrywkowej miał miejsce niemal 20 lat temu.

Dwie wejściówki na to spotkanie będziecie mogli zgarnąć na antenie Radia Luz. Włączcie 91.6 podczas piątkowej " Rozgrzewki" po godzinie 9!

Mecz odbędzie się w niedzielę 27 maja o godzinie 16 30. Informacje biletowe znajdziecie na stronie https://bilety.wts.pl/ lub Facebooku Betard Sparty Wrocław.

Awizowane składy:

MRGARDEN GKM Grudziądz:
1. Przemysław Pawlicki
2. Kai Huckenbeck
3. Antonio Lindbaeck
4. Krzysztof Buczkowski
5. Artiom Łaguta
6. Kamil Wieczorek
7. Damian Lotarski

Betard Sparta Wrocław:
9. Tai Woffinden
10. Damian Dróżdż
11. Maciej Janowski
12. Vaclav Milik
13. Max Fricke
14. Patryk Wojdyło
15. Maksym Drabik