6 kolejka żużlowej PGE Ekstraligi: Betard Sparta Wrocław VS Falubaz Zielona Góra

Autor: Paweł Szeląg

W niedzielę kolejne spotkanie domowe Betard Sparty Wrocław. Podopieczni Rafała Dobruckiego zmierzą się z drużyną Falubazu Zielona Góra.

Drużyna z Zielonej Góry przed 6 kolejką zmagań zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli. Ekipa Adama Skórnickiego ma na swoim koncie dwa zwycięstwa, oba na własnym stadionie, z drużynami z Grudziądza i Torunia. Skład zielonogórzan uległ diametralnej zmianie w stosunku do tego, co oglądaliśmy w zeszłym sezonie. Z drużyny odeszli Jarosław Hampel i mistrz świata Jason Doyle. Na „stare śmieci” wrócił z kolei Grzegorz Zengota, który teraz jest drugim najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu. Drużynę wzmocnił także Michael Jepsen Jensen. Zielonogórzanie dysponują wyrównanym zespołem, w którym każdego stać na solidną zdobycz punktową.

W awizowanym składzie Betard Sparty doszło do jednej zmiany. W zestawieniu zabrakło miejsca dla Andžejsa Ļebedevsa. Młody Łotysz wyraźnie nie może odnaleźć stabilnej formy na otwarciu sezonu. Mimo to, Spartanie są zdecydowanymi faworytami spotkania.

Mecz odbędzie się w niedzielę 20 maja o godzinie 16. Informacje biletowe znajdziecie na stronie  https://bilety.wts.pl/ lub Facebooku Betard Sparty Wrocław.

Awizowane składy:

FALUBAZ:
1. Grzegorz Zengota
2. Jacob Thorssell
3. Michael Jepsen Jensen
4. Piotr Protasiewicz
5. Patryk Dudek
6. Sebastian Niedźwiedź
7. Alex Zgardziński

BETARD SPARTA:
9. Tai Woffinden
10. Damian Dróżdż
11. Maciej Janowski
12. Vaclav Milik
13. Max Fricke
14. Patryk Wojdyło
15. Maksym Drabik