Wrocławscy Studenci Zbierają na protezę nogi dla Ewy

Autor: Michał Rypel

 

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada,
lecz przez to kim jest,
nie przez to co ma,
lecz przez to czym dzieli się z innymi"

 

Już od 11 maja na terenie Politechniki Wrocławskiej, podczas Qlturaliów, Koncertu Fortepianowego oraz koncertu zespołu Americana oraz na Facebooku odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz Ewy Harapin – studentki Papieskiego Wydziału Teologicznego. Jej celem jest zebranie funduszy na protezę nogi, która ułatwiłaby Ewie codzienne funkcjonowanie. Ewa w wieku 12 lat zachorowała na nowotwór kości, w wyniku czego amputowano jej nogę. Sama działa jako wolontariuszka pomagając dzieciom w zdobyciu pieniędzy na leczenie.

Jako iż Juwenalia za pasem zaplanowano pierwszą tego typu zbiórkę podczas Wittigaliów, aby pokazać, że jest to okazja nie tylko do zabawy ale też zrobienia czegoś na rzecz innych. Dalsze zbiórki planowane są do końca maja.

Skąd taka inicjatywa? Przy Wrocławskiej Inicjatywie Samorządów Studenckich powstał pion ds. prospołecznych, którego jednym z działań jest organizowanie zbiórek na cele charytatywne. Są one cykliczne, co semestr cel pochodzi z innej uczelni, a w pion wchodzi ich obecnie 9.  Ponadto planowany jest koncert muzyki bajkowej w listopadzie na rzecz Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.

Jak się włączyć? Nic prostszego – szukajcie po prostu naszych wolontariuszy, którzy w godzinach wydarzeń będą zbierać pieniądze do puszek lub wejść na www.facebook.com/wisswro