Przed nami 18. edycja Nocy Nadodrza

Autor: Michał Rypel

Wrocławskie Nadodrze znowu nie zaśnie. Przed nami 12 godzin wydarzeń artystycznych w 46 niezwykłych miejscach: galeriach, pracowniach artystycznych, kawiarniach, restauracjach, podwórkach i na placach. Wystawy, pokazy, performance, kiermasze, występy, warsztaty dla dzieci i dorosłych – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Tematem majowej edycji Nocy Nadodrza są sztuki wizualne, będzie można więc zobaczyć obrazy, oraz instalacje przygotowane specjalnie na tę okazję. Do swojej pracowni w podwórku ulicy Cybulskiego zaprasza Anka Mierzejewska – malarka i autorka dzieła, które można zobaczyć na plakacie Nocy Nadodrza. Swoje drugie urodziny obchodzić będzie Natura Rzeczy, oryginalną instalację audiowizualną Aleksandry Trojanowskiej przedstawi Ogień, a rękodzieło będzie można zobaczyć min. w Galerii Nado i pracowni Malumika.

Najmłodszych zapraszamy na warsztaty rodzinne do Piecowni, na warsztaty plastyczne w Panato, oraz na poranne zajęcia w Nadodrze Cafe Resto. Wieczór tatuażów bez umawiania się przygotowały Jak z obrazka i Candy Shop Tattoo, a dla miłośników zwierząt ciekawe spotkania przygotował Mr. Fox – Animal Concept Store.

Święto całego artystycznego osiedla będziemy celebrować także na skwerze pod muralem „Brama Nadodrza” . W ramach Ulicznego Festiwal Kuchni Indyjskiej będzie można skosztować street food od Mango Mamy Nadodrze w specjalnych cenach, a przede wszystkim – zasadzić rośliny na terenie skweru, który stanie się nowym zielonym miejscem spotkań na Nadodrzu.

W Infopunkcie Łokietka 5 uhonorujemy wystawą nadodrzańskich rzemieślników podczas wystawy Zygmunta Trąbczyńskiego "Szewc z pasją". Pan Zygmunt z tym samym artyzmem naprawiał buty i tworzył dzieła nawiązujące do sztuki sakralnej oraz przedstawiające ludzi pracy.

Oprócz tego będzie można zgłębić tajniki pracy tapicerskiej w zakładzie pana Anatola i odnowić stare obiekty w pracowni Meblodzieło. Na wszystkich czekać będą także spotkania z twórcami, warsztaty artystyczne i wiele niespodzianek. Do zobaczenia 18 maja po drugiej stronie Odry 😉