54. Jazz nad Odrą [relacja]

Autor: Michał Rypel

Wrocławska publiczność mogła po raz kolejny cieszyć się fantastyczną muzyką w ramach 54. edycji Jazzu nad Odrą. W miejscach wydarzeń, w Imparcie i na pl. Społecznym, nie zabrakło także redaktorów Radia Luz. Co wynieśli z tegorocznej imprezy? Posłuchajcie poniżej.

Tam, gdzie spotykają się szeroko pojęta kultura oraz muzyka, nie może zabraknąć i nas. Po raz kolejny zjawiliśmy się nie tylko pod sceną, wśród widowni, ale także na korytarzach Impartu, spotykając się z muzykami i przedstawicielami organizacji ze Strefy Kultury Wrocław. 

Na dwóch salach Impartu, a także w klubie Autograf i na pl. Społecznym uczestnicy mogli oglądać 28 występów muzycznych, w tym także koncerty takich gwiazd jak Mike Moreno, Tom Harrel, Bronisław Suchanek czy sam dyrektor artystyczny festiwalu – Leszek Możdzer. Dodatkowo, z okazji Światowego Dnia Jazzu Polskiego w różnych punktach miasta odbywały się plenerowe wsytępy formacji jazzowych. Wydarzenie oficjalnie zakończył występ formacji Mitch & Mitch.

Wydarzenia festiwalowe podczas sobotniego dnia Jazzu nad Odrą relacjonowali na żywo prowadzący jazzowego pasma Frytka – Michał Chmielewski i Dimitrios Hartwich-Vrazas. Poniżej zapis dwugodzinnego programu.

 

 

Poniżej fotorelacja (zdjęcia: Maja Piotrowska i Dorota Kwiatkowska)