#adoptujpsiaka z Radiem Luz: Foksiu

Autor: Michał Rypel

Szukasz wiernego towarzysza na długie lata? Cenisz sobie szczególnie futrzastych przyjaciół na czterech łapkach? Nie możesz przeoczyć czwartkowych poranków (7:00 – 9.00) z Radiem Luz. Co tydzień prezentujemy sylwetki cudownych psiaków. Szukamy dla nich nowego domu. 

Naszym bohaterem w tym tygodniu jest FOKSIU. Ma 12 lat, ale w ogóle na tyle nie wygląda. Do schroniska trafiał kilkukrotnie jako znaleziony, a za ostatnim razem nie został już odebrany przez swojego opiekuna. To doświadczony milusiński z, wciąż, ogromnym sercem dla ludzi.

Zapytaj o zwierzaka: www.schroniskowroclaw.pl/adoptuj/fox-i172.

Jako że zaczął mieć duże problemy z poruszaniem się, musiał mieć wykonaną operację. Nie udało się mu przywrócić sprawności i od tego czasu zaczął przyuczać się do korzystania z wózka. Mimo swojej niepełnosprawności radzi sobie dobrze. Dzielnie porusza się na wózku dzięki swoim mocnym przednim łapkom. Gdy się zmęczy, to jest ściągany z wózka i odpoczywa spokojnie w swoim legowisku.

FOKSIU jest ułożony – nie niszczy, nie psoci i czasem bawi się z innymi psami. Jest czystym psiakiem – potrzeby załatwia na dworze.
Foksik jest przemiły i baaaardzo domaga się uwagi ze strony człowieka. Uwielbia wszelkie smakołyki, wręcz trzeba pilnować, by nie zjadł ich za wiele. Piesek bardzo czeka na nowego opiekuna. 

Wszystkie prezentowane psy to mieszkańcy TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Kolejne sylwetki pupili co tydzień – w czwartki między 7.00 a 9.00 na antenie Radia Luz.