Niedziela niehandlowa – dobra okazja, by lepiej poznać miasto

Autor: Michał Rypel
 
W związku ze zmianą prawa oraz wprowadzeniem niedzieli wolnych od handlu, władze Wrocławia przeprowadziły akcję "Zamknięte Sklepy – Otwarte Miasto". To szansa, by zamiast do galerii, wybrać się np. do galerii sztuki. Co Wrocławianie  znaleźli w ramach niedzielnej oferty?
 
Po pierwsze rekreacja. Można było potrenować futbol amerykański z Panthersami oraz pokopać piłkę z zawodnikami Śląska. Wszyscy chętni mieli szansę zasięgnąć porady dietetycznej we Wrocławskim Centrum SPA. Dla tych, którym w tygodniu nie prodrodze ze sztuką i architekturą, Muzeum Miejskie przygotowało spacer po ogrodzie Pałacu Królewskiego. Poza tym, na mieszkańców czekały warsztaty baletowe w Operze Wrocławskiej czy, przygotowana specjalnie dla dzieci, jazda na kucykach z Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych.
 
Nie zabrakło także Grupy Ratownictwa Medycznego, która uczyła poprawnego udzielania pierwszej pomocy. Chętni mogli również skorzystać z podstawionego specjalnie Krwiobusa.
 
Wrocławian obsługiwały także food trucki. Mieli do swojej dyspozycji także miasteczko sportowe i dmuchane zamki. Łącznie do akcji włączyło się ok. 60 partnerów.