Nowojorskie trio City of the Sun zagra we wrocławskim HotSpocie

Autor: Michał Rypel

Rozpoczyna się nowy sezon wydarzeń na miejskiej plaży HotSpot. Jeszcze w kwietniu wrocławianie mogą liczyć na warm-up przed majówką – do miasta przyjedzie nowojorskie trio City of the Sun. Wstęp wolny!

City of the Sun to gitarzyści John Pita i Avi Snow oraz perkusista Zach Para. W twórczości zespołu słychać wpływy wielu nurtów muzycznych, w tym indie rock'a, amerykańskiego folka, flamenco i bluesa. To swego rodzaju mieszanka Rodrigo y Gabriela z Explosions in the Sky. Ich unikalne brzmienie przyciąga uwagę coraz szerszej publiczności. 

Zespół odbywał tourne m.in. z Peter Bjorn & John, G.Love, STS9 oraz Thievery Corporation. Uznani za jednych z najbardziej obiecujących młodych artystów przez Billboard's Hot 100, występowali m.in na festiwalach Firefly i Bottle Rock Napa. Ich utwory znalazły się również na soundtracku nagrodzonego filmu dokumentalnego ''The C Word" (reżyseria Meghan O'Hara, narracja Morgan Freeman).

W 2016 roku City of the Sun wydali swój pierwszy album "to the sun and all the cities in between", debiutując na liście Billboard Jazz Albums na miejscu 12. Utwór ''Everything''promujący płytę uzyskał #2 na Spotify's US Viral 50 chart i #5 na Global Viral Chart. Obecnie ma ponad 11 mlionów odsłuchów na tej platformie.

Po ukończeniu trasy koncertowej po Europie w 2017 r. zespół wypuścił EPkę ''UNTITLED EP'' z promującym ją utworem "Perfect Instance". Kompozycja tylko podczas pierwszego miesiaca życia Epki została odsłuchana na platformie Spotify ponad 4 miliony razy

Koncert rozpocznie się w niedzielę, 29 kwietnia o godzinie 20:00. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie  www.facebook.com/HotSpotBeachBar.