Studenci w Publicznej Sprawie – konkurs

Autor: Michał Rypel

Uwaga studenci Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Macie pomysł na to, jak wzaktywizować mieszkańców lub wpadliście na pomysł, jak rozwiązać problem, z którym zmagają się mieszkańcy wrocławskiego osiedla? Podzielcie się swoją kreatywnością i wygrajcie!

Studenci w Publicznej Sprawie to konkurs, w ramach którego poszkiwany jest najlepszy projekt z zakresu rozwoju społeczności lokalnych. Organizatorzy zapraszają zarówno osoby myślące szeroko o temacie, jak i tych, którzy skupiają się na niuansach – konkretnych potrzebach i przeszkodach. Udział brać mogą przynajmniej 3-osobowe grupy. Warun kiem jest stworzenie projektu wartego do 10 tysięcy złotych. O tym, w jakim stopniu młodzi ludzie angażują się w projekty społeczne mówiła Kinga Grzelczyk z Instytutu Studiów Miejskich.

Za akcję odpowiada Departament Spraw Społecznych UM Wrocławia, działający we współpracy z fundacją Instytut Studiów Miejskich oraz Instytutem Socjologii, Politologii i Filozofii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Inauguracja konkursu będzie miała miejsce we wtorek, 17 kwietnia. Regulamin konkursu: ism.wroc.pl/regulamin-swps

Aby zgłosić projekt, należy wypełnić i wysłać formularz, znajdujący się na stronie studenciwpublicznejsprawie.typeform.com/to/LhLEaq. Przyjmowanie wniosków potrwa do 24 kwietnia.