Były student PWr uhonorowany przez uczelnię

Autor: Michał Rypel

Niegdyś jeden z żaków Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Dziś jednak Lech Pawłowski przedstawia się tytułem profesora. Jako przykład "ciekawego absolwenta" PWr gościł ostatnio na swojej alma mater, gdzie przywitano go z honorami. 

Podczas wizyty na PWr, prof. Lech Pawłowski został uhonorowany odznaczeniem wyróżnionego absolwenta Politechniki Wrocławskiej. Władze uczelni doceniły w ten sposób jego wieloletnią i owocną współpracę z wydziałami Mechanicznym, Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Kto, zdaniem profesora, najbardziej nadaje się do pracy naukowej?

W swojej karierze przebył już długą drogę, zatrzymując się m.in. na Uniwersytecie w Limoges, Uniwersytecie w Stuttgarcie, czy National Graduate School of Engineering Chemistry of Lille. Do dziś pracuje dla tego pierwszego. Zaznacza jednak, że istnieją znaczące różnice między pracą naukową, a karierą w przemyśle.

Dzięki działalności prof. Pawłoskiego, dziś doktoranci PWr mają szansę pracować, korzystając z zaplecza badawczego znanego z uczelni we Francji. Podczas ostatniej wizyty, gość cyklu "Spotkanie z ciekawym absolwentem PWr" wspominał studia we Wrocławiu.

.