Ilustratorzy razem na rzecz podopiecznych wrocławskiego hospicjum dla dzieci

Autor: Michał Rypel

fot. Michał Mielnik

We Wrocławiu oglądać możemy niecodzienną wystawę autorstwa lokalnych ilustratorów. Całkowicie charytatywnie  stworzyli oni prace na rzecz akcji Wypełnij mój świat kolorami. W przeciwieństwie do wielu takich wystaw, dzieł nie zobaczymy na ścianach.

Hospicja są miejscem, które niekoniecznie przystają do bajkowych wyobrażeń znanych z ilustracji. Powtarzalna, sterylna i chłodna przestrzeń sal nie pobudza wyobraźni oraz niedobrze wpływa na nastrój. To właśnie z tego powodu organizatorzy akcji wpadli na pomysł nowego podejścia do problemu, spoglądając na niego z prespektywy… szpitalnego łóżka.

Do realizacji niecodziennego pomysłu Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci zaprosiła rysowników, w tym m.in. Andrzeja Tylkowskiego, Piotra Sochę, Joannę Rusinek i Małgorzatę Flis. To oni zaprojektowali ilustracje, które docelowo znajdą się nad łóżkami pacjentów. Aby jednak każdy podopieczny cieszył się ulubionym projektem, stworzono możliwość wyboru.

Do 27 kwietnia wszystkie prace artystów oglądać można także, już w perspektywie docelowej, w Centrum Innowacji Przejście. Do odwiedzin wystawy zachęca jeden z organizatorów i rysowników, Tomasz Jakub Sysło.

Jak mówi Beata Hernik-Janiszewska, prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, prace artystów są bardzo różnorodne:

[dźwięk: 1304_Beata Hernik-Janiszewska o projekcie wypełnij mój świat kolorami]