O autoportrecie psychologicznym i wizerunku na SWPS

Autor: Michał Rypel

Podobnie jak kiedyś na obrazach malowanych na zamówienie, również dziś chcemy prezentować własny wizerunek wedle prywatnych upodobań. Nie chodzi tylko o zdjęcia profilowe, które umieszczamy na portalach społecznościowych, ale także to, jak ludzie o nas myślą i kim dla nich jesteśmy.

Nasz wygląd, sposób zachowania i wypowiedzi są w rzeczywistości komunikatami określającymi to, jak chcemy być widziani. Nie jest tajemnicą, że "ja" kreowane i "ja" rzeczywiste różnią się od siebie. Nie jest prawdą, że ludzie widzą tylko kreację. Faktycznie to, w jakiej kondycji jesteśmy i jak się nam wiedzie wpływa na odbiór naszej osoby przez otoczenie.

Czy autoprezentacja jest zawsze świadomym procesem? Czy maski zakłądamy po to, by dopasowywać sie do otoczenia? Jak pokazywać swoje mocne strony tak, by inni je zauważyli? Jeżeli poszukujecie odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące wizerunku, możecie znaleźć je podczas spotkania pt. "Kreowanie wizerunku a psychologiczny autoportert", które poprowadzi psycholog, Zofia Szynal. 

Wydarzenie jest częścią cyklu "Współcześni romatycy" organizowanego wspólnie przez Uniwersytet SWPS oraz Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Początek 14 kwietnia o godz. 16.00 w Zakłądzie im. Ossolińskich przy ul. Szewskiej. 

Obowiązują zapisy mailowe. Zgłoszenia należy przesyłać na adres zapisy@ossolineum.pl do 13 kwietnia 2018 r. do godz. 16.00.