Nie marnujmy jedzenia – studenci z Wrocławia organizują warsztaty kulinarne

Autor: Michał Rypel

Co roku Polacy marnują łącznie ok. 9 mln ton jedzenia. Równocześnie na niedożywienie cierpi 2 mln obywateli. W celu walki z wyrzucaniem jedzenia i w celu budowania nawyku dzielenia się niepotrzebnymi produktami, we Wrocławiu (na wzór innych miast Europy i Świata) stanęły punkty ze społecznymi lodówkami, tzw. jadłodzielne. Do działania na rzecz wymiany pożywnienia dołączają się także studenci Uniwersytetu Ekonomicznego.

Działacze z  Koła Naukowego „Enactus” zdecydowali się zorganizować warsztaty kulinarne. Zaproszenia kierują do rodziców i ich dzieci. Na Wrocławskim Bazarze Smakoszy uczestnicy nie tylko nauczą się wykorzystywać kreatywnie to, co znajdą w lodówkach, ale także poznają wartość lokalnych produktów – podczas spotkania pracować będą z plonami rolników z Dolnego Śląska oraz Grupy Producentów Rolnych “Eco Rados”.

Warsztaty pt. „Make taste, not waste” poprowadzą eksperci w dziedzinie gastronomii: Joanna Aniszczyk – dziennikarka kulinarna, podróżniczka oraz autorka bloga „I love to eat”, a także Piotr Gładczak – autor „Wrocławskich podróży kulinarnych”.

Początek w sobotę 14 kwietnia o godz. 12.00.