[О] – Дівчина твоєї мрії

Autor: Sebastian Rogalski

"Chciałam o miłości, a chłopaki: w porządku, ale bez smarków". Tak o najnowszym wydawnictwie kijowskiej grupy [O] opowiada jej wokalistka, Olha Czernyszowa. Роби Любов, czyli Rób miłość, to krótka epka opowiadająca o, jakżeby inaczej, rozmaitych aspektach damsko-męskich kontaktów. Cztery utwory podejmują tematy takie jak m.in. dążenie do bycia dziewczyną czyichś snów, "robienie miłości" samo w sobie, a także szczególne walory dotykania w trakcie tańca. Wszystko na przyjemnych, nowoczesnych i odpowiednio gładkich bitach. Trochę szkoda, że w porównaniu do ubiegłorocznego wydawnictwa Самий Сок dowodzona przez Saszę Kasprowa ekipa trochę spuściła z tonu i postawiła na tzw. "przebojowość", ale cieszmy się, że w końcu coś wydali – w końcu na Wschodzie dalej toczy się wojna.

Niech nie zwiedzie jednak malkontentów miałka, EDM-owa produkcja. (Nasz mocograj nie jest może najlepszym przykładem, ale inne piosenki z rzeczonej epki już owszem). Odpowiednich temperatur i emocji (smarków?) dostarcza przede wszystkim Czernyszowa, która już niebawem zostanie ogłoszona ukraińską Kelelą (nawet fryzura pasuje). Jej głos w każdym utworze snuje się niczym oddech południcy nad porohami Dniepru, przechodzącego z rąk do rąk w toku kolejnych bitew. Całość w miły sposób przypomina o tym, że niesamowita słowiańszczyzna potrafi całkiem wygodnie rozgościć się w nezałeżnym mainstreamie – zyskują na tym oboje. Get up, stand up, Slavrock.

Wszystkich spragnionych klimatu eastern chic na żywo zapraszamy zaś do wrocławskiego klubu Akademia. W tym tygodniu wystąpi tam założyciel parent-labelu grupy [O], wytwórni Masterskaya. Iwan Dorn na żywo zaprezentuje show z pogranicza występów Tego Typa Mesa, Justina Timberlake'a i Kayah. Do zobaczenia na parkiecie już 15 kwietnia!