Ruszyła konferencja urbanistyczna na PWr

Autor: Michał Rypel

Z sezonu na sezon we Wrocławiu powstaje coraz więcej plaż miejskich, a ostatnią i największą z nich, która powstała w zeszłym roku, jest 1,5-hektarowa plaża przy moście Milenijnym. M.in. o tym zjawisku rozmawiać będą uczestnicy konferencji naukowej  "Miasto. Temat rzeka" na Politechnice Wrocławskiej.

Dwudniowe wydarzenie organizowane jest przez Wydział Architektury PWr oraz Studenckie Koło Naukowe Urbanistyki CARDO. Została podzielona na dwa bloki tematyczne. Dzisiaj tematem przewodnim będą losy miasta w zmieniającym się globalnym świecie – blok będzie służył rozwijaniu takich tematów jak: urbanistyka a planowanie rozwoju miast, metody analityczno-symulacyjne rozwoju miast (m.in. narzędzia geoprzestrzenne GIS, analizy 3D w planowaniu), zieleń miejska czy rewitalizacja i partycypacja społeczna. Główną atrakcją będzie wykład dr Badury i dr Limisiewicza, którzy podczas rejsu opowiedzą historię Wrocławia z perspektywy Odry.

Na jutro, 6 marca, zaplanowano m.in. debatę "Jak w pełni wykorzystać potencjał rzeki w mieście", której gościem będzie m.in. Kamil Zaremba, który wskazuje, że charakter Wrocławia wywodzi się z Odry:

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej oraz wydarzeniu na Facebooku