Filia MBP na Ołtaszynie ma nową siedzibę

Autor: Michał Rypel

17. filia Miejskiej Biblioteki Publicznej już otwarta. Oddział będzie funkcjonować w byłej siedzibie banku przy ul. Nenckiego 136a. Na potrzeby biblioteki, budynek został specjalnie przystosowany – przeniesiono tam meble z dawnej siedziby przy ul. Gałczyńskiego, a także powstała przestrzeń dla najmłodszych.

W ramach prac remontowych wyburzono kilka ścian działowych, a także na nowo poprowadzano instalację elektryczną. Dodatkowo ze starej przestrzeni bankowej usunięto stare wykładziny i uzupełniono ubytki w płytach gresowych.

Miejsce oferuje mieszkańcom książki z literatury pięknej, jak i popularnonaukowej. Każdy, kto będzie miał kłopot, może także liczyć na pomoc w obdłudze katalogów bibliotecznych. Na dzieci szkolne i przedszkolne czekać będą również lekcje biblioteczne i imprezy rodzinne.Filia nr 17 zwana jest Biblioteką Bez Barier. Z nowym budynkiem pojawiły się także możliwości dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

FIlia na Ołtaszynie została wcześniej zamknięta 5 lutego. Mieściła się wówczas w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 przy ulicy Gałczyńskiego 8. Powodem przenosin był brak miejsca dla uczniów.