Światowy Dzień Wody na Uniwersytecie Przyrodniczym

Autor: Michał Rypel

Świętujmy dzień najważniejszej substancji na Ziemi wraz z Wydziałem Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „Woda dla natury”.

Święto zostało ustanowione w 1922 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W związku z nim na całym Świecie powstają inicjatywy, których twórcy chcą zwracać uwagę na problemy gospodarki wodnej. W związku z tym wyjątkowym dniem, wrocławska uczelnia przygotowała wyjątkowe wykłady, seminaria, oraz warsztaty i stanowiska informacyjno-wystawowe.

Wykłady odbywające się w Auli Jana Pawła II będą skierowane przede wszystkim do uczniów szkół średnich i studentów. Podczas dwóch zaplanowanych seminariów uczestnicy wysłuchają członków Rady Naukowej Centrum Modelowania Procesów Hydrologicznych, którzy opowiedzą o metodach rozpoznawania i zarządzania wodami podziemnymi, przedstawią zagadnienia suszy oraz te związane z systemem HydroProg. Drugie seminarium skupiać będzie się na ochronie przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry.

Dodatkowo, w ramach warsztatów Centrum Modelowania Procesów Hydrologicznych poprowadzi specjalne szkolenie z zasad modelowania hydrodynamicznego w ściekach. 

Wydarzenie odbędzie się 22 marca. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie chęci udziału poprzez formularz rejestracyjny na stronie www.aqua.up.wroc.pl.