Nocne Listowanie z Politechniką Wrocławską

Autor: Michał Rypel

Nocne Listowanie to wyjątkowa akcja studentów Politechniki Wrocławskiej. Na co wskazuje sama nazwa wydarzenia, chodzi o wspólne pisanie listów, a przyświeca mu niezwykle szlachetny cel – pomoc niepełnosprawnym kolegom. 

W tym roku, 21 marca, odbędzie się druga już edycja tego wydarzenia. W jego ramach każdy zainteresowany może dołączyć się do wspólnego pisania listów do przedsiębiorstw. W kopertach znajdą się prośby o wsparcie finansowe dla niepełnosprawnych studentów Politechniki Wrocławskiej.

Poza akcją charytatywną, uczestników czekają także dwa specjalne spotkania z zaproszonymi gośćmi. Koordynatorka wydarzenia Dominika Kawa, mówi że w tym roku organizatorzy przewidują powtórkę sukcesu z tamtego roku, a nawet liczą na większą frekwencję.

Organizatorami przedsięwzięcia są członkowie Klubu Studenckiego SKOK, Samodzielnej Sekcji ds. Wsparcia Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej. Wsparcie zapewniły także Miesięcznik Studentów Politechniki Wrocławskiej „Żak” oraz Samorząd Studencki. 

Wystarczy tylko wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.goo.gl/forms/yo9fgrfrqAESqL952. Więcej informacji o akcji znaleźć można także na wydarzeniu facebookowym: www.facebook.com/events/346992315781306.

Początek o godz. 19 w Strefie kultury Studenckiej PWr.