Tydzień wrażeń – przeżyj go razem z PWr

Autor: Michał Rypel

W trzeci tydzień marca wkraczamy naukowo, razem z najbliższymi wydarzeniami organizowanymi przez Politechnikę Wrocławską. Przed nami okazja do poszukiwań miejsca na rynku pracy, przegląd inicjatyw studenckich, a także szansa, by lepiej poznać kampus uczelni.

Co po studiach? Jeżeli zadajesz sobie to pytanie i studiujesz na PWr, to nie musisz się martwić. Już 13 i 14 marca pracodawcy sami przyjdą do Ciebie, podczas targów pracy i praktyk Campus Recruitment. Dwudniowe wydarzenie zgromadzi ponad stu przedstawicieli firm, którzy będą do dyspozycji w Zintegrowanym Centrum Studenckim Politechniki Wrocławskiej (bud. C-13, Serowiec). Pierwszego dnia, we wtorek, swoją ofertę prezentować będą firmy z branży IT, a w środę, 14 marca będzie można spotkać się z reprezentantami pozostałych branż, np. z budownictwa, inżynierii środowiska, chemii, automotive czy finansów. Przez cały czas trwania CR, w specjalnie przygotowanej Strefie Studenta każdy będzie mógł m.in. skonsultować swoje CV i list motywacyjny i wydrukować dokumenty rekrutacyjne. Szczegóły: www.facebook.com/events/312128619309304.

Już dzień po Campus Recruitment, 15 marca wystartują Dni Aktywności Studenckiej. To wyjątkowe wydarzenie poświęcone jest prezentacji wszelkich działań studentów PWr. W dzień otwarcia będzie miała miejsce wystawa ponad 50 kół naukowych, inicjatyw kulturalnych i organizacji studenckich. Przez cały tydzień, do 23 marca na wszystkich zainteresowanych czekają szkolenia i imprezy towarzyszące, a wśród nich bal Uczelnianych Organizacji Studenckich. Na wydarzenie zapraszają: Samorząd Studencki PWr, Fundacja Manus oraz Politechnika Wrocławska. Więcej na stronie www.das.samorzad.pwr.edu.pl.

Dla tych, którzy chcą zobaczyć uczelnię z bliska, w czwartek i piątek (15 i 16 marca) odbędą się Dni Otwarte Politechniki Wrocławskiej. Na zainteresowanych jej funkcjonowaniem i możliwościami, jakie oferuje, czekają m.in. zwiedzanie wyjątkowych laboratoriów oraz spotkania z wykładowcami i studentami. Specjalnie na tę okazję każdy z wydziałów PWr przygotował prezentacje ilustrujące działania studentów i przedsięwzięcia naukowe, a Dział Rekrutacji zaprasza chętnych na spotkania, podczas których poznają warunki i tryb rekrutacji oraz oferty kierunków. Prezentacje rozpoczną się o godz. 10.00 i 12.00 w budynku C-13. Program: www.rekrutacja.pwr.edu.pl/dni-otwarte.