Czwartek z pisarzami z Bliskiego Wschodu – wydarzenie w klubie Proza

Autor: Michał Rypel

Wrocławski Dom Literatury po raz kolejny proponuje spędzenie czwartkowego popołudnia w wyjątkowym Gronie. Tym razem, w cyklu "Trzy Czwarte" spotkamy się z artystami, którzy w trudach życia znaleźli schronienie w Polsce.

Najbliższy wieczór w Prozie uświetnią goście zaproszeni przez Kasię Janusik, koordynatorkę ICORN (Międzynarodowa Sieć Miast Schronienia Pisarzy) we Wrocławiu i Irka Grina, wydawcę i kuratora programu literackiego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Będzie to dwójka twórców z Bliskiego Wschodu: Kholoud Charaf – syryjska poetka i krytyczka sztuki, obecnie pracująca nad książką dokumentującą okrucieństwa wojny w Południowej Syrii, oraz Umar Abdul-Nasser z Iraku, poeta i muzyk często poruszający w swojej twórczości temat pokoju. 

Goście wrocławskiego klubu Proza przybyli do Polski jako stypendyści inicjatywy ICORN, oferującej schronienie artystom prześladowanym w swoich ojczyznach za ich własną sztukę. Kholoud i Umar przybliżą publiczności swoje dzieła, opowiadając o nich w kontekście burzliwych biografii i przewijającej się przez nie potrzeby odnalezienia bezpiecznego miejsca na Świecie. 

Początek 15 marca o godz. 20:00 w klubie Proza (Przejście Garncarskie 2, II p.).

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji AIR Wro Talks 3.0 organizowanej przez Strefę Kultury Wrocław w ramach Programu AIR Wro w dniach 15-16 marca 2018 w Barbarze. Partnerem spotkania jest TAURON Polska Energia.