Osłodzić Wielkanoc rodakom ze Lwowa – akcja charytatywna na PWr

Autor: Michał Rypel

Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, szczególnie sprzyjają spędzaniu czasu z najbliższymi i budowaniu wspólnoty. To moment, w którym warto pomyśleć o innych, wyjątkowo potrzebujących.

Jednym ze sposobów, by okazać solidarność społeczną, może być udział w akcji Wielkanocna Paczka dla Rodaka ze Lwowa, wspieranej we Wrocławiu i Opolu przez szkoły i uczelnie wyższe, w tym również przez Politechnikę Wrocławską. O idei na antenie Radia Luz opowiadała Justyna Staszak, koordynator zbiórki z Fundacji św. Jadwigi, dyrektor Działu Zarządzania Projektami na Politechnice Wrocławskiej.

W ramach przedsięwzięcia każdy chętny może przekazywać darowizny w postaci trwałych produktów spożywczych, pomocy naukowych lub środków czystości. Wszelkie podarunki będą przyjmowane do 14 marca w w pok. 41 w bud. A-1 na kampusie Politechniki Wrocławskiej oraz w Liceum Ogólnokształcącym nr VIII im. B. Krzywoustego we Wrocławiu przy ul. Zaporoskiej 71. Co z paczkami stanie się później? 

Organizatorzy proszą również o wsparcie pieniężne, które można przekazywać na konto Fundacji z dopiskiem "Pomoc Lwów":
49 1020 5242 0000 2902 0118 0504 | Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacja im. Św. Jadwigi | Pl. Staszica 4, 50-221 Wrocław