Studiujesz dziennikarstwo? Masz szansę na wyjazd do Strasburga

Autor: Michał Rypel

Dla tych żaków, którzy wiążą swoją przyszłość z mediami, lub już w nich działają, w kwietniu nadarzy się świetna okazja, by wspólnie debatować, zdobywać doświadczenie i wzajemnie się uczyć.

Już niebawem Strasburg stanie się centrum młodego europejskiego dziennikarstwa. Na północy Francji gościć będą uczestnicy  Seminarium dla studentów dziennikarstwa i dziennikarzy mediów akademickich. Organizatorem wydarzenia jest Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce. 

Seminarium będzie miało miejsce 18 kwietnia podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. Jego uczestnicy poznają zasady działania tej instytucji, a także dowiedzą się, jak funkcjonuje serwis prasowy PE i jak wygląda praca korespondentów. Ponadto będą mieli szasnę spotkać się z zawodowymi dziennikarzami oraz z posłami do PE. To świetna okazja, by poza nabytą wiedzą, rozwinąć także swój warsztat, przygotowując na miejscu autorskie materiały.

Parlament Europejski zwraca koszty podróży do Strasburga i pokrywa część kosztów pobytu na miejscu. Osoby zainteresowane udziałem w seminarium prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres media-pl@europarl.europa.eu do 20 marca 2018. Formularz i sczegóły na stronie www.europarl.europa.eu.