Na Uniwersytecie Ekonomicznym startuje Rebel Campus

Autor: Michał Rypel

W budynku J Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Kamiennej niebawem zamieszka całkiem nowa inicjatywa. Dzięki niej studenci z uczelni zyskają miejsce, gdzie będą mieli szansę uczyć się od starszych kolegów. 

Rebel Campus ma być impulsem do tworzenia nowych rozwiązań biznesowych. Idea ma łączyć obecnych żaków UE z absolwentami, korporacjami i przedsiębiorcami. Jego twórcy chcą stworzyć na kampusie społeczność pasjonatów, którzy będą mogli wziąć swoją karierę we własne ręce. 

W ramach działalności Rebel Campus, w budynku przygotowano współdzieloną przestrzeń typu "coworking" z trzydziestoma stanowiskami przystosowanymi do pracy. Wraz z nimi znalazł się tam stół konferencyjny i strefa relaksu. W przyszłości, pieniądze uzyskane z wynajmu powierzchni biurowych zostaną wykorzystane do stworzenia studia do nagrywania webinarów oraz miejsca do organizacji wydarzeń propagujących wiedzę i budujących społeczność akademicką.

Oficjalne otwarcie przestrzeni odbędzie się 9 marca o godzinie 17:00 w sali 9 budynku J na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.