Święto rękodzieła w Nowych Horyzontach

Autor: Michał Rypel

Cenisz sobie produkty robione z pasją? Już niebawem w kinie Nowe Horyzonty rusza 9 edycja Ręki Dzieła Fest – wydarzenia skupiającego się na kulturze rzemieślniczej. Zaproszeni są wszyscy – znajdzie się coś zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Ręki Dzieła to nie tylko kiermasz, ale także warsztaty, zajęcia oraz teatrzyk dla dzieci. Organizatorzy, Fundacja Paliwo Artystyczne, we współpracy z kinem Nowe Horyzonty, zapraszają na dwa weekendy wypełnionych spotkaniami z blisko sześćdziesięcioma lokalnymi artystami oraz najróżniejszymi wytworami ich codziennej pracy.

Na parterze i piętrze kina znajdziemy m.in. biżuterię, ceramikę, malarstwo, rysunek czy zabawki stworzone oryginalnymi technikami, niepodobnymi do produkcji dla masowych sklepów. Festiwal, poza szansą na zaopatrzenie się w wyjątkowe przedmioty, jest szansą, by porozmawiać artystami, a nawet dogadać się i zamówić coś indywidualnego. 

Pierwszy dzień wypełnią warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży pt. ”Wiosenne Ptaki”. Podczas spotkań uczestnicy będą mogli stworzyć kukiełki różnych gatunków ptaków, które będą później pojawiały się w przedstawieniu, wraz z własnoręcznie wykonaną scenografią.

W tygodniu, codziennie od 12 do 16 marca, na drugim piętrze kina odbywać się będą warsztaty: codziennie o godz. 16 – malowanie obrazów ekspresjonistycznych, godz. 17 – tworzenie pomponów i szycie zabawek. 

Zapisy na warsztaty odbywają się w pierwszy weekend kiermaszu lub mejlowo pod adresem paliwo.artystyczne@gmail.com

Kiermasz w kinie Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 10-11 i 17-18 marca w godz. 12-20.

Szczegółowe informacje oraz sylwetki zaproszonych artystów można znaleźć blogu www.rekidziela.bolgspot.com oraz www.facebook.com/rekidziela.