Poszukiwane matematyczne orły – pomóżcie uczniom z Dolnego Śląska

Autor: Michał Rypel

Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska tworzy 16 lekarzy, 17 pielęgniarek, 37 rehabilitantów i 6 psychologów, codziennie wspierających podopiecznych z całego regionu. Ich praca jest jednak tylko częścią całej działalności placówki, która potrzebuje również wolontariuszy, odpowiedzialnych m.in. za naukę dzieci i młodzieży.

Poza chorymi, na dobrowolną pomoc ochotników z całego regionu liczą uczniowie, w których rodzinach są dzieci znajdujące się pod opieką hospicjum. Bardzo potrzebna jest im pomoc w nauce – ktoś, kto wytłumaczy i pomoże z zadaniem domowym lub z przygotowaniem do klasówki.

W samym Wrocławiu w potrzebie jest dwóch 12-letnich chłopców i 14-letnia dziewczynka. Na nauczycieli czekają także 15- i
17-letnie uczennice z Legnicy, 17-letnie dziewczynki z Bolesławca i Wałbrzycha, 15-latka z Leśnej, a także 14- i 12-letni chłopcy z Wojnowic. To razem dziesięcioro nastolatków, dla których czas spędzony u boku starszego kolegi jest na miarę złota.

Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska działa zgodnie z zasadą, by pozwolić podopiecznym zostać w spokojnym i bezpiecznym, zaciszu domowym. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze i organizacji pracy, Hospicjum codziennie w kompleksowy sposób pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom. Pozostając pod jego skrzydłami, mogą przeżywać kolejne dni otoczone swoimi najbliższymi.

Chcesz dołączyć do zespołu? Szczegóły znajdziesz na stronie formuladobra.pl. Za koordynację wolontariatu odpowiada Agnieszka Smakulska. Skontaktuj się telefonicznie: 48 509 417 425 lub mailowo: wolontariat@formuladobra.pl.