Nowa ramówka w Radiu LUZ!

Autor: Marcin Tomaszewski

Wraz ze startem nowego semestru akademickiego odświeżamy naszą ramówkę!

Na 91,6 FM pojawią się nie tylko nowe audycje, ale przede wszystkim sporo nowych głosów prowadzących nasze pasma.

Jak zwykle od godziny 7 budzimy Wrocław w programie Gra Wstępna – każdego dnia inna para zadba o to aby pozytywnie rozpocząć dzień. Od 9 rozmowy o ciekawych tematach z ciekawymi ludźmi – w poniedziałki o ekonomii, w kolejne dni o nauce, kulturze, muzyce i mieście, kończąc w piątki ze sportowym podsumowaniem tygodnia i zapowiedzią weekendu. Tuż przed południem (od 10 do 12) Audiostarter, czyli audycja z muzyką, przy której z dużo większą przyjemnością możecie wykonywać codzienne obowiązki domowe, lub umilać sobie czas w pracy. Pełna Kultura (12-14) będzie przepełniona informacjami i rozmowami z przedstawicielami każdej dziedziny kultury. O godzinie 16 rozpoczyna się Magazyn Popołudniowy, w którym przybliżymy Wam wydarzenia z akademickiego i miejskiego życia Wrocławia oraz powiemy o odkryciach i inicjatywach prowokujących do działania. W wieczorny nastrój wprowadzą nas Ultradźwięki gdzie każdego dnia usłyszycie inną, subiektywną selekcję naszych redaktorów muzycznych.

Jeżeli chodzi o audycje autorskie, to nadal w każdy dzień (od poniedziałku do piątku) od 20 do 24 prezentujemy Wam inny muzyczny profil i dajemy szansę na znalezienie swojego ulubionego. Obecne dotychczas na naszej antenie audycje Oblicza Muzyki oraz Burn The Roots zamieniły się miejscami – ta pierwsza będzie się pojawiała na antenie we wtorki o 21, a druga w czwartki o 21. Mamy też powrót – po przerwie wraca do nas Paweł Janeda ze swoją techno selekcją w audycji Strikt (czwartki, 23-24). Z kolei w piątki z autorskim programem In Motion zadebiutuje prowadzący dotychczas piątkowe Ultradźwięki Krzysztof Kazimierczyk, który zaprezentuje niepopularne odnogi muzyki house'owej.

Najwięcej zmian i nowości pojawi się jednak z weekend. W sobotnie południe usłyszymy materiały Ani Bronowickiej, które będą do nas docierały prosto z Islandii (Na Barana 12-13), a popularnonaukowa audycja Ściśle Mówiąc potrwa teraz nie jedną, a dwie godziny (15-17). Muzycznie wieczór rozpocznie się o 19 – Michał Chmielewski i Dimitrios Hartwich-Vrazas będą opowiadać o jazzie w audycji Frytka. Zaraz po niej Inwigiluzacja  (20-21) czyli muzyczne wywiady z artystami z całego świata, a od 22 w imprezowy nastrój będzie wprowadzać Mikser czyli starannie przygotowana rotacja przez redakcję muzyczną. W niedzielę o nowej porze zamelduje się audycja o grach Masz 3 Życia (11-12). Antenowy powrót zaliczają również Anna Paluszak i Jacek Rydlewski – rozmowy i analizy relacji międzyludzkich Związki na LUZie będą się pojawiać od 12. Kolejne niedzielne nowości to Płyty Trzaski (16-17) – Michał Zdzioch będzie grał wyłącznie z czarnych płyt oraz Sound Matters – autorska selekcja muzycznych nowości w wykonaniu Mateusza Wasiucionka.

Pełną rozpiskę ramówki oraz opisy poszczególnych audycji znajdziecie TUTAJ

Do usłyszenia na 91,6 FM!