Lab Day czeka na uczestników i wolontariuszy – zgłoszenia online

Autor: Michał Rypel

Już niebawem laboratoria Politechniki Wrocławskiej staną otworem dla pasjonatów kolb i probówek. Zadba o to Samorząd Studencki Wydziału Chemicznego.

Wydarzenie organizowane jest z myślą o licealistach, studentach Wydziału Chemicznego oraz osób zainteresowanych chemią. W programie m.in. widowiskowe warsztaty, pokazy, szkolenia i pouczające prelekcje, które zapewnią wykładowcy, studenci, a także przedstawiciele firm działających w branży chemicznej.

Podczas Lab Day uczestnicy wysłuchają wykładów: prof. nadzw. Ewy Żymańczyk-Dudy pt. „Chemia – i od tego wszystko się zaczęło”, prof. Piotra Drożdżewskiego pt. „Od laika do chemika”, prof. Marka Samocia pt. „Czym jest nanobiofotonika?” oraz wielu innych. Obok prelekcji, w programie uwzględniono także Labmagedon​, czyli maraton pokazów laboratoryjnych, dzięki którym publiczność pozna skomplikowaną i czasochłonną pracę badaczy. Obok pokazów odbędzie się także Panel Możliwości​, czyli spotkania z przedstawicielami wielu firm, absolwentami Wydziału pracującymi w zawodzie oraz najzdolniejszymi studentami i doktorantami.

Chcesz poznać wydarzenie od kuchni? Zgłoś się jako wolontariusz! Formularz: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeKRlAOrmx7kzS72F87M2ZNfPbgbkC4IRW9EL8Q6rUrTsFkyA/viewform.

Początek 24 marca na Politechnice Wrocławskiej. Zapisy potrwają do 2 marca. Wciąż są miejsca.
Rejestracja pod adresem labday.pwr.edu.pl/index.php/zapisy. Szczegóły: labday.pwr.edu.pl.