Międzynarodowa Studencka Konferencja Naukowa Młodych Naukowców

Autor: Michał Rypel

Międzynarodowa Studencka Konferencja Naukowa Młodych Naukowców to okazja dla studentów, by zaprezentować wyniki swoich badań, podzielić się doświadczeniami, jak również zdobyć cenne nagrody. Studenci z polskich i zagranicznych uczelni medycznych mają okazję zaprezentować prace zarówno w języku polskim jak i angielskim. Podczas Konferencji, Uczestnicy mają szansę do wzięcia udziału w licznych warsztatach, podczas których istnieje możliwość wykorzystania w praktyce zdobytych informacji.

Konferencja to nie tylko czas na prezentację swojego dorobku, ale również spotkania towarzysko-naukowe. Coroczną tradycją staje się kawiarenka naukowa, podczas której kilka pokoleń lekarzy, od seniorów, przez praktyków, do studentów, wymienia się spostrzeżeniami na temat współczesnej medycyny i jej osiągnięć.

Trzydniowe obrady oraz warsztaty wieńczy Uroczysta Gala w zabytkowych salach Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego: Auli Leopoldina oraz Oratorium Marianum. Wśród zaproszonych gości wymienić należy JM Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Prorektorów i Dziekanów wszystkich wydziałów naszej Uczelni, Gościa Honorowego oraz przedstawicieli instytucji patronackich i sponsorów. Od czterech lat, Gala jest także okazją do ogłoszenia dziesięciu najbardziej aktywnych kół naukowych Uczelni i nagrodzenia koła naukowego z najwyższą punktacją oraz najwyższym wskaźnikiem PC, który ukazuje wydajność członków koła.

W ubiegłorocznym wydarzeniu uczestniczyło ponad 700 studentów z polskich i zagranicznych uczelni medycznych. Zmagania młodych naukowców oceniali wybitni profesorowie, doktorzy i lekarze Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

W tym roku już po raz XXIII organizujemy to przedsięwzięcie, a po raz ósmy jest to konferencja o statusie międzynarodowym. Spodziewamy się więcej gości zarówno z całej Polski, jak i z Europy. Dokładamy wszelkich starań, by to coroczne święto nauki było okazją do promocji Uczelni, ale również Wrocławia na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

Studenckie Towarzystwo Naukowe (STN) jest organizacją, której nadrzędnym celem jest zachęcanie studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu do prowadzenia badań naukowych oraz pomoc w realizacji projektów badawczych z zakresu medycyny, a także nadzór nad działalnością Studenckich Kół Naukowych.

Zapraszamy na stronę internetową STN (http://www.stn.umed.wroc.pl/konferencja_2018.html) oraz na Wydarzenie na Facebooku (https://www.facebook.com/events/1583723021650327/), gdzie na bieżąco będą pojawiać się kolejne informacje.