Średniowieczne potyczki w Hali Stulecia

Autor: Michał Rypel

100 zawodników i osiem godzin walk. Już wkrótce na płycie głównej Hali Stulecia stanie 13 drużyn rycerskich z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy, zamieniając ją w pole bitwy w ramach 4. turnieju Polskiej Ligi Walk Rycerskich.

To zdecydowanie widowisko dla ludzi o mocnych nerwach. W wyniku rozgrywek wyłoniony zostanie nie tylko zwycięzca turnieju, ale także zawodnicy, którzy zyskają szansę na reprezentowanie kraju w Rycerskiej Kadrze Polski. Turniej we Wrocławiu będzie czwartymi rozgrywkami Polskiej Ligi Walk Rycerskich sezonu 2017/2018. Jako pierwszy w tabeli do Wrocławia przybędzie zespół KS Rycerz.

Sławomir Zys, pomysłodawca imprezy przekonuje, że zawody pomogą w wyłonieniu najlepszych, którzy pojadą na najbardziej prestiżowe zmagania.

Polska Liga Walk Rycerskich to rozgrywki składające się z sześciu turniejów. W ramach turnieju wyłania się ligowego mistrza Polski w Sportowych Walkach Rycerskich. Zależnie od liczby drużyn występujących w danym turnieju, zmienia się także punktacja. Jeżeli występuje osiem drużyn, to pierwsza zdobywa osiem punktów, natomiast ostatnia zaledwie jeden. Ruchoma liczba drużyn bierze się z gościnnego udziału zespołów m.in. z Czech, Białorusi, Austrii czy Rosji. 

Turniej we Wrocławiu odbędzie się 17 lutego w Hali Stulecia. Wstęp jest wolny. Walki potrwają od godziny 10 aż do 18.